Güç modları farkı nedir?

Emirakts0

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, ben Lenovo IdeaPad 5 Pro kullanıyorum ve Lenovo'nun kendi vantage uygulaması üzerinden güç modlarınnı değiştiriyorum fakat bir fark göremiyorum. Windows içinde performansa alınca işlemci GHz Max yapıyor falan ama burada performansa alınca bir şey fark etmiyor, fanlar hızlanmıyor. Pil tasarrufunna alınca bir ekran parlaklığı kısılıyor o kadar. Onun dışında aralarındaki fark edemediğim şey nedir? Öğrenmek istiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Gerçekten çok iyi bir bilgisayarın var öncelikle. Lenovo'nun dediğine göre bu modlar fanları ve işlemci gücünü ve arka planı ayarlayarak düzenleme yapıyormuş. Ama benim önerim Windows ve vantege uygulamasını birlikte kullanmanız. Windows güç modunda ise Vantage'da güç modunda olsun. Ama benim şahsi fikrim. İntilegent cooling ve Windows'ta dengeli modda en güzeli kendisi otomatik ayarlıyor. Güce ihtiyacın varsa güç veriyor yoksa vermiyor. Bazenler fan sesi işlemine göre artarsa bir de vantage pover saving modunda Windows dengeli modda denersin.
Ayrıca sadece benim gibi çalışmak için kullanıyorsan eğer ve yeni nesil bir chipsete sahipsen BIOS ayarlarından harici ekran kartı varsa kapatmanı öneririm. Özellikle 7000 serisi AMD mobil işlemciye sahipsen. Hem çok güçlüler hem de çok tasarruflu saatlerce çalışabilirsin. 780m gibi rdna3 bir gpu varken neden rtx 4050 kullanıyım ki?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı