Güç seçenekleri arasındaki performans farkı nedir?

İşletim sistemi
Windows 10

AyarsıZZ

Hectopat
Makaleler
1
Bilgisayarımı güç seçeneklerinden "yüksek performans" moduna almışım. Dengeli moda aldığım zaman oyunlarda çok fazla FPS farkı olur mu? AAA kalite (RDR 2, AC: Odyssey gibi) oyunlarda ne kadar FPS kaybı yaşarım?

Sıcaklık değerlerine bir etkisi olur mu?

Dengeli modda zaten sistem yük altındayken yüksek performans gibi çalışır bence, siz direkt yüksek performans yapın. İsterseniz nihai performans yapabilirsiniz, daha performanslı çalışır:

Bilgisayarımı güç seçeneklerinden "yüksek performans" moduna almışım. Dengeli moda aldığım zaman oyunlarda çok fazla FPS farkı olur mu? AAA kalite (RDR 2, AC: Odyssey gibi) oyunlarda ne kadar FPS kaybı yaşarım?

Devasa bir sıcaklık değeri fark edeceğini sanmıyorum, deneyip görebilirsiniz ama nihai performans kullanın.

Dengeli modda zaten sistem yük altındayken yüksek performans gibi çalışır bence, siz direkt yüksek performans yapın. İsterseniz nihai performans yapabilirsiniz, daha performanslı çalışır:

Güç tasarrufuna almadığın sürece kaybın olmaz. Önerim dengelide kullanman yönünde.
Açıkçası kimse bunun bir fark yarattığı net bir şekilde ifade edemiyor ama genelde yüksekte kullanmak iyidir. Etkisi yok gibi bir şey.
Ben şu ana kadar gözle görülebilir bir fark görmedim. Dengeli kullanmak iyidir.
Sıcaklığa bir etkisi yoksa nihai performansta kullanabilirim. Yardımlarınız için teşekkürler arkadaşlar.

Yuksek performansda frekans yuksek halde oluyor islemcide 3.4 misal öyle kalıyor dengelide islemci laizm olunca guc veriyor misal 2.8 3.0 3.2 3.4 surekli hareketli oluyor böyle olunca bazen yetmiyor darbogaz yasaniyor FPS droplari yasanabiliyor misal o an 2.8Hz SE frekansi islemcinin islemci kullanimi 80'lerde 100'lere cikiyor ama 3.4 sabitken misal gene %40 50'sini kullaniyor besliyor oluyor.

işlemci ve ekran kartına giden gücü kısıtlar. O yüzden yüksek performansta kullan. Boşuna yüksek performans diye bir seçenek koymamışlar.

Geri
Yukarı