Güç Planı Yüksek Performans yapmak bilgisayara zarar verir mi?

lozenge

Kilopat
Selamun aleyküm. Kafama bir şey takıldı. "Güç Planı Seçin" adlı bölümden, yüksek performansı seçtiğimizde herhangi bir bilgisayara zarar verme sıkıntısı olur mu? Bunu yaptığım son zamanlar işlemci derecesi, ekran kartı derecesi bir miktar düştü.
FPS'de artışlar ve ani takılmalar düzeldi. Bu sorun oluşturur mu bilgisayarda?

Ayrıca şu şekilde bir ayar yaptım. Bir videodan yararlanarak. Şimdiden teşekkür ederim.
Ekran Alıntısı.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilmem ki videoda anlatan adam böyle söylemişti. 1.8k beğeni falan almış. Galiba herkesin işine yaradı.
%100 işlemci kullanımı riskli. İşlemci yanabilir.

Performans gürültü de getirir. Lazım olmadan sürekli yüksek güç önermem. Çocukların oyun oynadığı PC'de hem güç yönetimi yüksek performans hem de Q Fan ve Q Chassis Fan çalışma modlarını performans için ayarlıyorum.
Kendi işlerimde kullandığım bilgisayarda sessiz modları ayarlıyorum. Güç yönetimi olarak da dengeli...

Son düzenleme:
%100 işlemci kullanımı riskli. İşlemci yanabilir.

Performans gürültü de getirir. Lazım olmadan sürekli yüksek güç önermem. Çocukların oyun oynadığı PC'de hem güç yönetimi yüksek performans hem de Q Fan ve Q Chassis Fan çalışma modlarını performans için ayarlıyorum.
Kendi işlerimde kullandığım bilgisayarda sessiz modları ayarlıyorum. Gün yönetimi olarak da dengeli...
O halde oyun oynayacağım zaman performans moduna alayım değil mi?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı