Çözüldü Güç Seçenekleri Ayarı nasıl olmalı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

darkLord479

Kilopat
Bataryasız bir şekilde notebook kullanıcısıyım. Bilgisayarımı 2 gün öncesine kadar Yüksek Performans modunda oyun oynarken hariç sıkıntısız bir şekilde kullanıyordum. Bilgisayarım oyun oynarken kapandığı için ben de çözüm olarak 1-2 video izledim ve Güç Seçeneklerinde İşlemci Güç Yönetiminde değişiklikler yaptım. Bu değişiklikler sorunumu çözmedi, ben ise ayarlar karıştığı için Yüksek Performans planını varsayılana çevirdim. Daha önceden yapmış olabildiğim ayarlar (yaptıysam da ne yaptığımı hatırlayamıyorum) sıfırlandığı için midir bilmem ama şu an bilgisayar Yüksek Performans modunda 5 dakika dayanmadan kapanıyor. Şu anda Dengeli modda >PCI Express: Orta derece güç ayarlarında >İşlemci güç yönetimi En düşük %50, En yüksek %85 şeklinde ayarlı ve bilgisayar kapanmıyor, fakat bilgisayarda performans düşüşü hissediyorum, öncesi gibi değil. Hangi ayarların sıfırlanması bilgisayarın kapanmasına yol açıyor olabilir?
NOT: Yüksek Performans resimlerinde İşlemci Güç Yönetimi değerlerini Dengeli modda ki gibi En düşük %50, En Yüksek %85 yaparak da denedim fakat bilgisayar hala kapanıyor.

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.jpg
    Screenshot_1.jpg
    25,4 KB · Görüntüleme: 1.501
  • Screenshot_2.jpg
    Screenshot_2.jpg
    10,6 KB · Görüntüleme: 1.339
  • Screenshot_3.jpg
    Screenshot_3.jpg
    10,3 KB · Görüntüleme: 1.050
  • Screenshot_4.jpg
    Screenshot_4.jpg
    11,6 KB · Görüntüleme: 947
  • Screenshot_6.jpg
    Screenshot_6.jpg
    4,8 KB · Görüntüleme: 816
  • Screenshot_5.jpg
    Screenshot_5.jpg
    15,1 KB · Görüntüleme: 871
  • Screenshot_7.jpg
    Screenshot_7.jpg
    7,5 KB · Görüntüleme: 766
  • Screenshot_8.jpg
    Screenshot_8.jpg
    13,4 KB · Görüntüleme: 706
  • Screenshot_9.jpg
    Screenshot_9.jpg
    11,7 KB · Görüntüleme: 1.222
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Reis aynısı bende de oluyor değil mi oyunlarda veya zoralancak bıse yapınca kapanıyor anıden ıste o bende de var maalesef... Sen cozdun mu bu sorunu cozduysen yazar mısın? Hangı degerler verdin ben cozdum ama oyunlarda FPS düşmesi yıyorum yanı normalde LoL'de ılk dklar bır şey yok ama sonra drop oluyor. Ben şu an yuksek perf. en dusuk 80 en yuksek 80 yaptım kapanmıyor ama ıste FPS dusuk o ayarlarla ılgılı yanı %9999 kesin o ayarlarla 3 ay once bir ellemıstım 120 FPS oynuyordum sonra sıfırladım PC ayarlar aklımdan gıttı boyle kaldı yanı.
Sanırsam o zamanlar Windows 8.1 kullanıyordum. Ve sorun termal macun sürdükten sonra Windows 10 sürümüne geçince kendiliğinden çözüldü diye hatırlıyorum.
Reis aynısı bende de oluyor değil mi oyunlarda veya zoralancak bıse yapınca kapanıyor anıden ıste o bende de var maalesef... Sen cozdun mu bu sorunu cozduysen yazar mısın? Hangı degerler verdin ben cozdum ama oyunlarda FPS düşmesi yıyorum yanı normalde LoL'de ılk dklar bır şey yok ama sonra drop oluyor. Ben şu an yuksek perf. en dusuk 80 en yuksek 80 yaptım kapanmıyor ama ıste FPS dusuk o ayarlarla ılgılı yanı %9999 kesin o ayarlarla 3 ay once bir ellemıstım 120 FPS oynuyordum sonra sıfırladım PC ayarlar aklımdan gıttı boyle kaldı yanı.

Sanırsam o zamanlar Windows 8.1 kullanıyordum. Ve sorun termal macun sürdükten sonra Windows 10 sürümüne geçince kendiliğinden çözüldü diye hatırlıyorum.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı