Güç Seçenekleri İşlemci İsminin Farklı Gözükmesi

Conquerrorx

Hectopat
f565aadb72321f0270e23c227846b698.0.png

Ekte görüldüğü gibi güç seçeneklerine girdiğimde, işlemci ismi garip bir biçimde gözükmekte. Türkçe karakter yok. Bu normal midir?
Bir ikincisi sistem boşta iken masaüstünde performans kısmından işlemci hızı 3.1 GHz seviyelerinde geziyor. Bu durumu da anlamış değilim.
İşlemcim Ryzen 7 2700x
Windows 10 home 64bit deneme sürümü yüklü

Son düzenleme:
O güç planı 3.parti yazılımla yüklenmiş gibi duruyor. Sistem performansı artması için yüklediğiniz yazılım, kayıt defteri ile ilgili yapılmış olan değişiklikler veya Windows orijinal değilse böyle olmuş olabilir. Bilgisayara zararı olan bir sorun değil sadece adı değişik yazılmış.

O güç planı 3.parti yazılımla yüklenmiş gibi duruyor. Sistem performansı artması için yüklediğiniz yazılım, kayıt defteri ile ilgili yapılmış olan değişiklikler veya Windows orijinal değilse böyle olmuş olabilir. Bilgisayara zararı olan bir sorun değil sadece adı değişik yazılmış.
Vatan PC den deneme sürümü kurulu olarak aldım. Msi Afterburner, winrar ve driverlar harici birşey yükleyip kurmadım. Şu an deneme sürümü kurulu lisans aktifleştirmedim. Boşta işlemci hızının 3.1Ghz lere kadar düşmesi normal mi ?

bilgisayarın sol alttaki arama kısmına DXDİAG yaz sana zahmet orda ne yazıyorsa odur ötesi yok
Sistem dxdiag da normal görünüyor. Olması gerektiği gibi.

AMD Chipset Driver yükledikten sonra gelen bir güç seçeneği o. Bende de aynı şekilde gözüküyor. İsmi bozuk gözükmesi dışında bir sorun yok. Ek olarak da tavsiyem onu kullanmamanız ( İsterseniz kullanabilirsiniz ). İşlemciyi hep yüksek frekansta tutacağı için güç tüketimini arttırırsınız. Windows'un dengeli modunu kullanmak daha yararlı olacaktır.

AMD Chipset Driver yükledikten sonra gelen bir güç seçeneği o. Bende de aynı şekilde gözüküyor. İsmi bozuk gözükmesi dışında bir sorun yok. Ek olarak da tavsiyem onu kullanmamanız ( İsterseniz kullanabilirsiniz ). İşlemciyi hep yüksek frekansta tutacağı için güç tüketimini arttırırsınız. Windows'un dengeli modunu kullanmak daha yararlı olacaktır.
Sorunda o zaten. İşlemcim temel frekansının bile altında oluyor. Misal masaüstündeyim performans kısmından bakıyorum. 3.1Ghz e kadar düşüyor.

Attığınız ekran görüntüsünde aşağıda ek seçeneklere basın dengeli modu seçin sorun düzelecektir.

En güncelini kurarsanız belki sorun düzelebilir fakat yine de Windows'un güç planını kullanmanızı tavsiye ederim.
Chipset sürücüsünün sorunu. Dengeli ya da yüksek performans modunu kullanabilirsiniz.
Attığınız ekran görüntüsünde aşağıda ek seçeneklere basın dengeli modu seçin sorun düzelecektir.
Önerinizi uygulayacağım teşekkür ederim.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı