Güç seçeneklerinde yüksek performans yok

-yunus-Emre

Hectopat
Laptopumda güç seçeneklerinde yüksek performans, güç tasarrufu gibi modlar yok. Sadece 1 adet dengeli modu var o kadar. Güç planı oluştura bastığımda yüksek performans vb çıkmıyor. Ayrıca dengeli modunun ayarlarına girdiğim zaman videolardaki veya herkesteki gibi bir sürü ayar çıkmıyor.( işlemci soğutma ilkesi gibi ve benzeri ayarlar ) çıkan ayarlar sadece (masaüstü arka plan ayarları, uyku, işlemci güç yönetimi, ekran, pil). Dediğim gibi diğer ayarlar gözükmüyor. CMD aracılığıyla nihai performans eklemeye çalıştığım zaman gene eklenmiyor.
Laptop: HP Victus D1047NT.

Son düzenleyen: Moderatör:
Laptopumda güç seçeneklerinde yüksek performans, güç tasarrufu gibi modlar yok. Sadece 1 adet dengeli modu var o kadar. Güç planı oluştura bastığımda yüksek performans vb çıkmıyor. Ayrıca dengeli modunun ayarlarına girdiğim zaman videolardaki veya herkesteki gibi bir sürü ayar çıkmıyor.( işlemci soğutma ilkesi gibi ve benzeri ayarlar ) çıkan ayarlar sadece (masaüstü arka plan ayarları, uyku, işlemci güç yönetimi, ekran, pil). Dediğim gibi diğer ayarlar gözükmüyor. CMD aracılığıyla nihai performans eklemeye çalıştığım zaman gene eklenmiyor.
Laptop: HP Victus D1047NT.
CMD'yi yönetici olarak çalıştırıyorsunuz değil mi nihai mod oluştururken?

Altı çizili yere basıp yüksek performans adı altında yeni bir güç planı oluşturun kiminde nihai kiminde yüksek performans olarak gözüküyor ikisinin de ayarları aynı.

Ekran Görüntüsü (11).png

@489483 @Cuteaa @Xantern hocam ekte gözüktüğü gibi ekleyemiyorum farklı bir sıkıntı var sanırsam. Evet CMD'yi yönetici olarak çalıştırıyorum.
Bu arada orada yazan "yüksek performans" yazana bakmayın onu ben kendim güç planı oluşturdan oluşturdum. Dengeli moddan hiçbir farkı yok aynısı sadece ismi değişik.

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    160,6 KB · Görüntüleme: 74
  • 2.png
    2.png
    1,8 MB · Görüntüleme: 43
  • 3.png
    3.png
    1,9 MB · Görüntüleme: 73
Hocam selam sorunu çözdünüz mü? Bende aynı sorundan muzdaribim. Bazı yabancı kanallar Regedit'ten ayarlamayı gösteriyordu sanırsam, fakat oralara girmek istemiyorum. Malum karmaşık işler.

@489483 @Cuteaa @Xantern hocam ekte gözüktüğü gibi ekleyemiyorum farklı bir sıkıntı var sanırsam. Evet CMD'yi yönetici olarak çalıştırıyorum.
Bu arada orada yazan "yüksek performans" yazana bakmayın onu ben kendim güç planı oluşturdan oluşturdum. Dengeli moddan hiçbir farkı yok aynısı sadece ismi değişik.

Anladığım kadarıyla sizde güç planı oluştur yerinde yüksek performans oluşturma yok bunun nasıl çözüldüğünü bilmiyorum. Ama şöyle de yapabilirsiniz pil simgesine tıklayıp yüksek performansa yüksek performans olarak ayarlayabilirsiniz aynı işe yarıyor.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı