Kamera olarak S23 FE mi iPhone 12 mi daha iyi?

Ruzgar2

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, karar vermek üzereyim. Teknik verilerden pek anlamıyorum. Kamera olarak iPhone 12 mi yoksa S23 FE mi daha iyi. Veya hangisi hangi kamera ayarında daha iyidir yazarsanız sevinirim. iPhone kalitesinde Instagram fotoğrafları çekebilir miyim S23 FE ile? Teşekkürler.

Instagram konusunda iPhone önde ancak ben genel olarak Samsung’un çektiği fotoğrafları daha hoş buluyorum. Renklendirmeler çok daha gerçekçi Samsung’da.

Bence ikisi de alınmaz. S23'e çıkabiliyorsanız çıkın. iPhone 12 fiyatı kadar iyi özellikler sunmuyor, S23 FE ise Exynos 2200 versiyon ise S21 bozması bir cihaz, Snapdragon versiyonu ise belki alınır fakat S23 alın. S23 FE de çok ciddi keskinleştirme problemi var, her çekilen fotoğrafa keskinleştirme ekliyor renkleri bozuyor, bu konuda şikayetler de var, çözümü de bilmiyorum ben, çözümü olabilir fakat olmayabilir de. Tavsiyem kesinlikle S23 tür. 2. ele yönelirseniz S23+,S23 garanti alırsınız. Tavsiyem bu yönde.

Bence ikisi de alınmaz. S23'e çıkabiliyorsanız çıkın. iPhone 12 fiyatı kadar iyi özellikler sunmuyor, S23 FE ise Exynos 2200 versiyon ise S21 bozması bir cihaz, Snapdragon versiyonu ise belki alınır fakat S23 alın. S23 FE de çok ciddi keskinleştirme problemi var, her çekilen fotoğrafa keskinleştirme ekliyor renkleri bozuyor, bu konuda şikayetler de var, çözümü de bilmiyorum ben, çözümü olabilir fakat olmayabilir de. Tavsiyem kesinlikle S23 tür. 2. ele yönelirseniz S23+,S23 garanti alırsınız. Tavsiyem bu yönde.
S23 FE'nin S21 ile bir alakası yok. Kesinleştirme sorununu da ilk defa duyuyorum.
Şikayet kimin ve nasıl o da önemli :) adam alışıyor 5 senelik telefonuna farklı gelince yadırgıyor.
S23'e çıkılabiliyorsa çıkılmalı katılıyorum ama 2. el önermem.

Ayrıca S23 FE fotoğrafa yazılımsal olarak ne yapıyorsa S23 de aynısını yapıyor.

Instagram konusunda iPhone önde ancak ben genel olarak Samsung’un çektiği fotoğrafları daha hoş buluyorum. Renklendirmeler çok daha gerçekçi Samsung’da.
Hocam kafam karıştı şimdi S23 FE normalde daha iyi çekiyorsa instagram için de daha iyi çekmesi gerekmez mi?

S23 FE daha iyi.
Hocam kafam karıştı şimdi S23 FE normalde daha iyi çekiyorsa instagram için de daha iyi çekmesi gerekmez mi?
Bazı cihazlarda sosyal medyaya fotoğraf yükleyince kaliteyi düşürüyor ama Samsung cihazlarda öyle bir sorun yok. Tamamen yazılımla alakalı bir durum.

S23 FE'nin S21 ile bir alakası yok. Kesinleştirme sorununu da ilk defa duyuyorum.
Şikayet kimin ve nasıl o da önemli :) adam alışıyor 5 senelik telefonuna farklı gelince yadırgıyor.
S23'e çıkılabiliyorsa çıkılmalı katılıyorum ama 2. el önermem.

Ayrıca S23 FE fotoğrafa yazılımsal olarak ne yapıyorsa S23 de aynısını yapıyor.

Mesela bugün açılmış taze bir konu. S21 ile alakasına gelecek olursak, S23 FE'nin Exynos 2200'ü 3DMark ve geekhbench skorlarında 2100 ile hemen hemen aynı skorları elde ediyor. SN 8 gen 1 kullanan model donanım olarak avantajlı fakat, Exynos 2200 modelli S23 FE'nin S21'e nazaran pek bir avantajı yok. Batarya konusunda belki bir avantaja sahip olabilir. Öte yandan:

Ben kendi gözlemlerime göre iki telefonu da yan yana koydum ve fotoğraflar çektim, ana kamerada ikisinin de standart fotoğraf çekme çözünürlüğü 12 MP 4K da. İkisi de aynı kalitede. Fakat kamera modlarından S21 64 MP S23 FE 50 MP ayarlayınca S21 bariz bir şekilde daha net fotoğraflar elde ediyor. 30X telefoto lenslerinde de S21'in telefotosu S23 FEden daha kaliteli, daha net. Bu bakımdan S23 alınması daha mantıklı. S23 FE'nin yardımcı kameraları iyi değil.

Mesela bugün açılmış taze bir konu. S21 ile alakasına gelecek olursak, S23 FE'nin Exynos 2200'ü 3DMark ve geekhbench skorlarında 2100 ile hemen hemen aynı skorları elde ediyor. SN 8 gen 1 kullanan model donanım olarak avantajlı fakat, Exynos 2200 modelli S23 FE'nin S21'e nazaran pek bir avantajı yok. Batarya konusunda belki bir avantaja sahip olabilir. Öte yandan:

Ben kendi gözlemlerime göre iki telefonu da yan yana koydum ve fotoğraflar çektim, ana kamerada ikisinin de standart fotoğraf çekme çözünürlüğü 12 MP 4K da. İkisi de aynı kalitede. Fakat kamera modlarından S21 64 MP S23 FE 50 MP ayarlayınca S21 bariz bir şekilde daha net fotoğraflar elde ediyor. 30X telefoto lenslerinde de S21'in telefotosu S23 FEden daha kaliteli, daha net. Bu bakımdan S23 alınması daha mantıklı. S23 FE'nin yardımcı kameraları iyi değil.
Exynos 2100 nasıl aynı skorları elde ediyor :D S21'in 5000'lerde gezen wild life testinden S23 FE 8300 alıyor. Aynı anlayışınız buysa diyecek bir şey yok. Avantajı yok dediğiniz telefon biraz daha zorlasa 2'ye katlayacak.

Ana kameralarına S21 dediniz geçtiniz. S23 FE S22-23 ile aynı sensörü kullanıyor. Bu bilgiye göre S23 S21'den daha kötü fotoğraf çekiyor demek. Telefotoya bir şey diyemem, S20-21 FE'deki hynix sensör olduğu gibi devam ediyor ama siz megapixele bakarak muhtemelen kırpıp fotoyu keskinliğine bakıyorsunuz, S23-22'de daha kötü gelir size çünkü 12 mp sensörler. Ana kamerayı da mp'ye göre yorumlamışsınız.

Taze konu da dediğim gibi alışkanlık. Sarımsı çekiyor diye şikayet edilmiş evde S22'de var o çok daha sarı çıkarıyor fotoğrafları. Kimisi beğenir kimisi beğenmez. Burada artık biraz kişisel ama sonuç olarak kötü denemez.

S21'e göre ciddi işlemci farkıyla, ana kamera sensörleriyle, güncelleme farkıyla S23 FE net şekilde daha iyi telefon. Siz kendi yorumlarınızı yapmaya, S21 kullanmaya devam edebilirsiniz.

İnatla da exynos 2100 ile 2200'ün aynı olduğunu diretip durmayın. Yahu arada 1 nesil fark var her şeyi geçtim nasıl aynı olsun?

Yeni konular

Geri
Yukarı