Güç seçeneklerinin farkı ne?

Yüksek performans olanı önermiyorum. Intel işlemcilerde SpeedStep, AMD işlemcilerde Cool N' Quiet gibi özellikleri kapatıyor. Açık kalması daha iyi bu özelliklerin.
Nasıl yani? Ryzen 3 2200G işlemcim var ve "Yüksek performans" ayarında kullanıyorum. "Ryzen High Performance" ayarı önceden vardı ama şu an garip bir şekilde yok.

Nasıl yani? Ryzen 3 2200G işlemcim var ve "Yüksek performans" ayarında kullanıyorum. "Ryzen High Performance" ayarı önceden vardı ama şu an garip bir şekilde yok.
Dediğim gibi, sizde AMD Cool N' Quiet özelliği kapatılır Yüksek Performans olanda. Bu AMD Cool N' Quiet özelliği de adı üstünde, işlemcinin daha serin ve daha sessiz kalmasını sağlıyor. Speedstep gibi işte.

Dediğim gibi, sizde AMD Cool N' Quiet özelliği kapatılır Yüksek Performans olanda. Bu AMD Cool N' Quiet özelliği de adı üstünde, işlemcinin daha serin ve daha sessiz kalmasını sağlıyor. Speedstep gibi işte.
Ne demek istediğinizi anladım aslında tepki olarak öyle demek istemiştim. Peki "Ryzen High Performance" bende mevcut değilse ne yapabilirim bilginiz var mı? Ya da "Dengeli" ayarında mı kullanmalıyım.

Onlar ön yüklü güç seçenekleri.

Şunlar değişiyor:
1604168532835.png

Her profile farklı ayar kaydedebiliyorsun.
Mesela yüksek performansta işlemci güç tüketimini %100'dür, uykuya geçme süresi uzundur; Dengeli'de performans/pil dengesi vardır.
İstersen de "Uzun Pil Süresi" diye profil açarsın; işlemci güç yönetimini düşürürsün, uykuya geçme süresini kısaltırsın vs.
Başka değişen bir şey yok.

AMD'nin profili aktif edildiğinde sürücü algılayıp ek olarak bazı özellikleri aktif/deaktif ediyor. Ayrıntılı bir bilgim yok ama.

Geri
Yukarı