Çözüldü Güç tuşu kısa devre yapıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Mert.Aksu

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 1600
Corsair Vengeance 8 GB 2400mhz
Asus ROG Strix 1050ti
Asus B350M-A Prime
Corsair SPEC-01
Corsair VS450 PSU
Meslek
System Support
RAM
8GB
SSD veya HDD modeli
WD Green 256GB M2
Ekran kartı
1050ti
Anakart
Prime B350M-A Prime
İşlemci
Ryzen 5 1600
Merhaba,
Bilgisayarı uyku moduna alıp bir işimi halletmeye gittim döndüğümde bilgisayar uyanmış haldeydi. PIN'i girdim direkt olarak kapanıyor yazısı geldi. Bilgisayar kapandı tekrar açıldı 3-4 saniye sonra DOS ekranı gelmeden tekrar kapandı ama bu sefer açılmadı. Ekran kartı anakart ışıkları yanar halde ama güç tuşunda tepki yoktu bilgisayarı açamadım. Hemen PSU'daki güç tuşundan kapatıp bir 10 saniye kadar bekledim tekrar açtım ve otomatik olarak düğmeye basmadan cihaz tekrar açıldı. Ve aynı şey tekrar oldu ve kapandı. Sorunu anakart üzerindeki Power reset tuşu kablosunu sökerek çözdüm. Güçü açınca otomatik olarak açılmadı. Sadece Power kablosunu taktığımda aynı şey olunca Power kablosunu iptal ettim ve reset kablosunu Power'a taktım ve şu an reset tuşu ile açıyorum herhangi bir sıkıntı olmuyor. Sizce durduk yerde bu neden oldu ve tamir etmenin bir yolu var mıdır?

Dosya Ekleri

• 1685954604386.png
    1685954604386.png
    32 KB · Görüntüleme: 14
Çözüm
Bana basit bir devre hatası gibi geldi hocam ama kafadankontak hocamın da dediği gibi ekstradan bir Power butonu taksanız sorun çözülür gibi geldi.

İşin garibime giden tarafı uykuya almadan önce saatlerce kullanmış olmam. Yani tuşa bastım takılı kaldı şeklinde olmadı. Hiç dokunmadığım halde oldu. Her neyse teşekkür ederim. Link için de ayrıca teşekkürler.

Geri
Yukarı