Güç tuşuna basınca bilgisayar açılmıyor

Minimumaydia

Hectopat
Dün akşam saatlerinde PC kendiliğinden kapandı tekrar Power tuşuna bastığımdaysa yanık kokusu geldi ve PC yine kapandı. Bunun üzerine telaşlandım ve Power'a bir daha basmadım. Hemen inceleme yaptım ve işlemci soğutucunun (nasıl olduğuna dair gram fikrim yok) yerinden tamamen çıktığını fark ettim. Sabitleyicisi çıkmıştı dolayısıyla anakartı sökmek durumunda kaldım ve her şeyi baştan montajladım. Gel gelelim Power tuşuna bastığımda PC de hiçbir hareket yok. İşlemci yanmış olsa en azından PC açılırdı ve BIOS ekranına girebilirdim fakat benim sorunum Power'a bastığımda PC'nin hiçbir şekilde açılmaması. Sanki PSU off da gibi düşünün PC de hiçbir hareket yok. Teknik kısımdan gram anlamıyorum ve yardımınıza muhtacım. Sabırsızlıkla bekliyorum çözüm yollarınızı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dün akşam saatlerinde PC kendiliğinden kapandı tekrar Power tuşuna bastığımdaysa yanık kokusu geldi ve PC yine kapandı. Bunun üzerine telaşlandım ve Power'a bir daha basmadım. Hemen inceleme yaptım ve işlemci soğutucunun (nasıl olduğuna dair gram fikrim yok) yerinden tamamen çıktığını fark ettim. Sabitleyicisi çıkmıştı dolayısıyla anakartı sökmek durumunda kaldım ve her şeyi baştan montajladım. Gel gelelim Power tuşuna bastığımda PC de hiçbir hareket yok. İşlemci yanmış olsa en azından PC açılırdı ve BIOS ekranına girebilirdim fakat benim sorunum Power'a bastığımda PC'nin hiçbir şekilde açılmaması. Sanki PSU off da gibi düşünün PC de hiçbir hareket yok. Teknik kısımdan gram anlamıyorum ve yardımınıza muhtacım. Sabırsızlıkla bekliyorum çözüm yollarınızı.

PSU bozulmuş olabilir, bir bilgisayarcıya götürmeni tavsiye ederim buradan söyleyebileceklerimiz sınırlı.

PSU da sorun olabilir eğer bilgisayarcıya giderseniz başka bir PSU denettirebilirsiniz eğer PSU da sorun varsa orada anlayabilirsiniz.

PSU bozulmuş olabilir, bir bilgisayarcıya götürmeni tavsiye ederim buradan söyleyebileceklerimiz sınırlı.
PSU da sorun olabilir eğer bilgisayarcıya giderseniz başka bir PSU denettirebilirsiniz eğer PSU da sorun varsa orada anlayabilirsiniz.
Yedek PSU var daha sonra deneyeceğim.

PSU haricinde kabloyu ve prizi de kontrol etmeni öneririm belki sorun onlarda da olabilir.
Priz ve güç kablosunda bir sorun yok maalesef kontrol ettim

İşlemci yansa BIOS'a falan giremezdiniz nereden duydunuz bu bilgiyi?
Arkadaş söyledi

Şu kabloları yanlış takmış olabilir miyim? Power led + tuşunu yukarı sola - yi yanına taktım mesela görseldeki gibi taktım

Dosya Ekleri

• 20220818_102257.jpg
    20220818_102257.jpg
    138,4 KB · Görüntüleme: 25
  • 20220818_104753.jpg
    20220818_104753.jpg
    195,2 KB · Görüntüleme: 30
Son düzenleme:
PSU montajı için şu paneli çıkarmam lazım ama takıldım. Zamanında arkadaş yapmıştı şuan askerde. Nasıl çıkaracağım bu paneli PSU'yu nasıl montajlayacağım yardımcı olabilir misiniz?
@emiruzun4848 @canother

Dosya Ekleri

• 20220818_132550.jpg
    20220818_132550.jpg
    116,9 KB · Görüntüleme: 34
  • 20220818_132528.jpg
    20220818_132528.jpg
    173,1 KB · Görüntüleme: 40
  • 20220818_132533.jpg
    20220818_132533.jpg
    200,7 KB · Görüntüleme: 24

Geri