Çözüldü Güç tuşuna basınca sistem açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

MrProf52

Picopat
Güç tuşuna basıyorum ama bilgisayar açılmıyor. Düne kadar çalışıyordu ama bugün çalısmamaya başladı. Klavye kulaklık ışığı yanıyor ama açmaya çalıstığımda tepki vermiyor. Power kablolarını söktüm taktım BIOS pilini söktüm bekledim taktım Power Supply kablosunu söktüm taktım fayda etmedi.

Çözüm
Sorunu 1 hafta önce çözdüm. Anakart statiğinden oluşuyormuş, bilgisayarcıda yaptırdım.
PSU modeli Thermaltake TT 500al1nc anakartım G31 s2l güç tuşunun kablosunu çıkarıp bağlandığı yere demir değdirdim ama gene de açılmadı bilgisayar ilginç olan PSU kablosunu çıkartıp geri takarken hafif boşluk bıraktım soğutucu ve PSU çalıştı ama ne görüntü var ne klavye fan da elektrik yok çalısmadı kablonun resmini koyarım.

PSU modeli nedir?

Anakarttan güç tuşunun kablolaların bağlandığı yere demir değdirip çalıştırmayı dene, bildiğin düz kontak dene.

Dosya Ekleri

• 16462653568728519156299017747048.jpg
    16462653568728519156299017747048.jpg
    72,9 KB · Görüntüleme: 29
Son düzenleme:
PSU modeli Thermaltake TT 500al1nc anakartım G31 s2l güç tuşunun kablosunu çıkarıp bağlandığı yere demir değdirdim ama gene de açılmadı bilgisayar ilginç olan PSU kablosunu çıkartıp geri takarken hafif boşluk bıraktım soğutucu ve PSU çalıştı ama ne görüntü var ne klavye fan da elektrik yok çalısmadı kablonun resmini koyarım.
Daha detaylı olarak düğmeye bastığığında tam olarak neyin ışığının yandığı veya neyin tepki verdiğini belirtirseniz çok iyi olur. Bende geçen yıl GTX1050Tİ ekran kartlı bilgisayarımda elektrik kesilip gelmesi sonucu aynısını yaşamıştım klavye ışıkları vesayre herşey yanıyor fanlar çalışıyor fakat hiçbirşekilde görüntü gelmiyor. Anladımki İşlemcim ve Ekran kartım yanmış.

Benzer problemi yıllar önce elektrik kesintisi sonrası yaşadım CPU ve RAM'lerin bozulduğunu keşfettim. Umarım aynı şekilde bir durum yaşanmamıştır fakat ihtimal dahilinde olduğunu bir düşünün. Ayrıca sisteminiz nedir?

Elektrik gidince hemen PC'yi fişten çekerseniz riski minimuma indirirsin. Elektrik gelincede PC prize takılı değilken 15 saniye güç tuşuna basılı tut. Sonra aç.
Ekran kartın vb. donanımlar yanmış yüksek ihtimal geçmiş olsun.

Daha detaylı olarak düğmeye bastığığında tam olarak neyin ışığının yandığı veya neyin tepki verdiğini belirtirseniz çok iyi olur. Bende geçen yıl GTX1050 Ti ekran kartlı bilgisayarımda elektrik kesilip gelmesi sonucu aynısını yaşamıştım klavye ışıkları vesaire her şey yanıyor fanlar çalışıyor fakat hiçbir şekilde görüntü gelmiyor. Anladım ki işlemcim ve ekran kartım yanmış.

Düğmeye basınca tepki almiyorum sorun orada zaten sadece klavye kulaklık ışığı yanıyor hiçbir şeye basmadığımda.
Elektrik gidince hemen PC'yi fişten çekerseniz riski minimuma indirirsin. Elektrik gelincede PC prize takılı değilken 15 saniye güç tuşuna basılı tut. Sonra aç.
Ekran kartın vb. donanımlar yanmış yüksek ihtimal geçmiş olsun.

Ekran kartını çıkartıp açmayi denedim ama hala tepki alamıyordum bu hata dünden beri var ama ondan önceki gün gayet normal. Kullanıyordum ve normal şekilde kapattım bilgisayarı ekran kartı yandığını zannetmiyorum ama umarım öyle değildir.
Benzer problemi yıllar önce elektrik kesintisi sonrası yaşadım CPU ve RAM'lerin bozulduğunu keşfettim. Umarım aynı şekilde bir durum yaşanmamıştır fakat ihtimal dahilinde olduğunu bir düşünün. Ayrıca sisteminiz nedir?

Ekran kartı GT710.
İşlemci Q9500.
RAM'lar 2 GB X2 farklı marka.
PSU Thermaltake TT500AL1nc.

Sorun dünden beri var ama ondan onceki gün gayet normal kullanıyordum elektrik kesintisi gibi bir şey yaşanmadı.
Sorunun PSU'dan kaynaklı olabileceğini düşünüyorum çünkü bayağı eski bir PSU bu sorunu yaşayanlar PSU değiştirerek sorunu çözmüş sanırım.

Son düzenleme:
Düğmeye basınca tepki almiyorum sorun orada zaten sadece klavye kulaklık ışığı yanıyor hiçbir şeye basmadığımda.

Ekran kartını çıkartıp açmayi denedim ama hala tepki alamıyordum bu hata dünden beri var ama ondan önceki gün gayet normal. Kullanıyordum ve normal şekilde kapattım bilgisayarı ekran kartı yandığını zannetmiyorum ama umarım öyle değildir.

Ekran kartı GT710.
İşlemci Q9500.
RAM'lar 2 GB X2 farklı marka.
PSU Thermaltake TT500AL1nc.

Sorun dünden beri var ama ondan onceki gün gayet normal kullanıyordum elektrik kesintisi gibi bir şey yaşanmadı.
Sorunun PSU'dan kaynaklı olabileceğini düşünüyorum çünkü bayağı eski bir PSU bu sorunu yaşayanlar PSU değiştirerek sorunu çözmüş sanırım.

PSU'dan kaynaklı olması en büyük ihtimal gibi gözüküyor zaten. Başka bir PSU ile sistemi kurup çalıştırmayı dene. Umarım donanımların hasar almamıştır.

Artı -1 Eksi

Geri
Yukarı