Güçlü bir bilgisayarda iki tane antivirüs kullanmak mantıklı mı?

SONY_ERICSSON.
Seni zararlı kontrolüne karşı Windows Defender ile tarattığımda bozulmuştun @Sony_Ericsson.
Şimdi de başkalarının @Sony_Ericsson'u bozulsun diye mi Defender öneriyorsun? Seni gidi seni! :D.
hatırlayınca sinirlenmeye başladım bak. 🤭

Hocam yıllarr önceydi Sony ericsson K750I kullanmıştım 5 sene kadar. Ne günlerdi be 🙂
Arada sırada Kaspersky, nod 32, Bitdefender, McAfee yükkeyip kontrol ediyorum Defender bir şeyler kaçırmış mı diye, canavar gibi çalışıyor.
Eskiden olsa derdim Defender iyi değil diye. Microsoft Defender'i bayağı bir geliştirdi işimi fazlasıyla görüyor.
Bana kalsa antivirüs kullanmak istemem ama günümüz şartlarında zor. 1 tane çalışsın işini yapsın.
İnternet hem yararlı hem zararlı bir ortam, ben yararlı olan taraflarını kullanmaya çalışıyorum, bu da antivirüs programının işini kolaylaştırıyor sanırım 😃
Hocam siz Kaspersky kullanıyorsunuz, Kaspersky iyi bir antivirüs, benim tercihim Windows abinin antivirüsünden yana 😃

CVE sayfasında zaten kaynak olarak Kaspersky da açık göstermiş neresi tarafsız değil? Verdiğin alman sitesine girmedim çünkü izin istemeden göstermiyor, o tür sitelere de girmiyorum zaten onu kastediyorsanız.
Yanlış anlayan sizsiniz çünkü İngilizce seviyeniz yeterli değil. İlk sayfada paylaştığınız Kaspersky blogunda java açığından söz ediyor ve açığın ondna kaynaklandığı gözüküyor. Açıktan etkilenmemek için de Kaspersky'ın "Trafik işleme" kısmını devre dışı bırakabilirsiniz denilmiş siz ise gidip ilk sayfada SSL sertifika taraması kısmını devre bırakmasını söylemişsiniz :D Kötülemek istiyorsunuz bari doğru bilgiyle kötüleyin :)
Siz benim dil seviyemi bilecek biri değilsiniz. Saçma sapan bir şeyler yazmışsınız. Ben kaynağından okuyorum, siz bunları bana değil her mesajınıza like atan yardakçılarınıza yazınız. Durup dururken yine bir şeyleri inkar etme derdine giriştiniz. Ne yapmaya çalıştığınız meçhul. Kendinize 3-5 tane yardakçı bulmuşsunuz, saçma sapan mesajlarınıza like atıyorlar. Kaspersky'nin ölmüş Türkiye forumunda mod. olsanız ne olur olmasanız ne olur. Normalde böyle cümleler kuracak biri değilim ama cehaletinizle beni iyice sinirlendirdiniz. Bir halt bildiğiniz yok. Bu gerçekleri birinin size ve yardakçılarınıza yazması lazımdı.

Gerçi hatanın en büyüğü siz de değil. Yıllardır uyarı yapmak yerine sizi bu platformdan göndermeyen @Recep Baltaş Beyefendi'de. @Recep Baltaş, bu saygısız, psikolojisi bozuk şahısın yerine onlarca insan gereksiz yere banlandı. Şimdi beni de uzaklaştırabilirsiniz. Bunu size bir kere daha yazmıştım, ama dakikalar içerisinde mesajımı silmiştiniz. Bu şahıs durup dururken herkesle kavga ediyor. Bu duruma sorun veriniz diye rica etmiştim. Şimdi beni de banlayın. Bakalım bir başka üyenizi bu saygısız şahısın yarattığı kavga ortamında ne zaman cezalandıracaksınız.

@Der Meister
Verdiğin kaynak doğru, ancak yazının son kısmını yanlış anlamışsın dolayısıyla fotoğraf ve verdiğin bilgi kaynağa göre yanlış gözüküyor. :)
"To be on the safe side, you can disable the relevant function in Kaspersky's software: Click the cogwheel icon in the bottom left corner of the main window, then click Additional/Network. Finally, uncheck the "Inject script into web traffic to interact with web pages" option under "Traffic processing".

Bir birkaç mesaj beğendik diye "yardakçı" olmadığımız kalmıştı, o da oldu.
Yarasını deşince bazılarının maalesef çığırtkanlık yapıp başkalarına sataşıyor, insanoğlu bu değişik bir cins :)

Siz benim dil seviyemi bilecek biri değilsiniz. Saçma sapan bir şeyler yazmışsınız. Ben kaynağından okuyorum, siz bunları bana değil her mesajınıza like atan yardakçılarınıza yazınız. Durup dururken yine bir şeyleri inkar etme derdine giriştiniz. Ne yapmaya çalıştığınız meçhul. Kendinize 3-5 tane yardakçı bulmuşsunuz, saçma sapan mesajlarınıza like atıyorlar. Kaspersky'nin ölmüş Türkiye forumunda mod. olsanız ne olur olmasanız ne olur. Normalde böyle cümleler kuracak biri değilim ama cehaletinizle beni iyice sinirlendirdiniz. Bir halt bildiğiniz yok. Bu gerçekleri birinin size ve yardakçılarınıza yazması lazımdı.

Gerçi hatanın en büyüğü siz de değil. Yıllardır uyarı yapmak yerine sizi bu platformdan göndermeyen @Recep Baltaş Beyefendi'de. @Recep Baltaş, bu saygısız, psikolojisi bozuk şahısın yerine onlarca insan gereksiz yere banlandı. Şimdi beni de uzaklaştırabilirsiniz. Bunu size bir kere daha yazmıştım, ama dakikalar içerisinde mesajımı silmiştiniz. Bu şahıs durup dururken herkesle kavga ediyor. Bu duruma sorun veriniz diye rica etmiştim. Şimdi beni de banlayın. Bakalım bir başka üyenizi bu saygısız şahısın yarattığı kavga ortamında ne zaman cezalandıracaksınız.

Ben herhangi bir şikayet mesajınızı silmedim. Murat'ın verdiği cevapları da bizzat alnıtı yapıp eleştirdiğim oldu burada. Ülsubunu da tasvip etmediğim çok oluyor.

Seviyeyi korumaya çalışırken mümkün olduğunca farklı görüşü de bir arada tutmaya çalışıyoruz. Rahatsız olduğunuz mesajları raporlayabilirsiniz.

İki antivirüs kullanmanı önermiyorum ama gerçek zamanlı ikincil tarayıcılar var, HitmanPro Alert gibi. Ara sıra da EEK ile taratırsan ve kenarda Hiren's BootCD PE bulundurursan sorun olmaz.

Bunu size bir kere daha yazmıştım, ama dakikalar içerisinde mesajımı silmiştiniz.
Yazdığınız mesaj nedir? Başka bir konuda Murat'a, 'yaptığı hatalara ceza verilse sınırsız ban yer' diyordunuz. Nedir o hatalar? Çok merak ediyorum nasıl bir hata olduğunu.

Kendinize 3-5 tane yardakçı bulmuşsunuz, saçma sapan mesajlarınıza like atıyorlar.
Üslubunuzu beğenmedim. "Yardakçı" nedir? :D
Sanki Murat dünyaya atom bombası atıyormuş da biz de ona destek olup daha fazla atması için hepimiz bomba hediye ediyormuşuz... :D
1589678088838.png
Siz sırf insanların sorunlarını çözmek için, hiçbir karşılık beklemeden konu açıp nasıl rapor çıkaracağını adım adım ve tane tane anlatıp rapor göndermelerini isteseniz ve rapor gönderen herkesin raporunu tek tek okuyup, değerlendirip, cevaplasanız, bunu yıllarca yapsanız, birilerinin yaşadığı sorunu çözebilmek için dirsek çürütseydiniz, hiçbir karşılık beklemeden bilgisayarına bağlanarak onun sorununu çözmek için akşama kadar uğraşsaydınız emin olun sizin de bu çabalarınızı karşılıksız bırakmaz, gösterdiğiniz büyük emeği gözden gelemez ve mesajlarınızı seve seve beğenirdik. :)

Bir halt bildiğiniz yok. Bu gerçekleri birinin size ve yardakçılarınıza yazması lazımdı.
Eleştiri yapacaksanız eleştirinizi, yıkıcı, provoke edici, aşağılayıcı, tahrik edici değil. Yapıcı, kibar, nazik, önerici, beyefendi bir üslupla eleştirmeniz gerekirdi. En azından kötülemek için eleştirmiyorsanız...
Ben eğer Murat'ın bir hatasını görürsem "halt bildiğin yok" demek yerine "şurayı şu şekilde yapsan" "şunu şu şekilde yazsan" "bunu bu şekilde yapsan daha iyi olacağını düşünüyorum" tarzı yapıcı, nazik ve beyefendi bir üslup ile eleştirimi dile getirirdim.

Yıllardır uyarı yapmak yerine sizi bu platformdan göndermeyen @Recep Baltaş Beyefendi'de.
Technopat Sosyal'e 36.472 mesaj yazarak Sosyal'de en çok mesaj yazanlar sıralamasında 2. Sıraya yerleşerek, buraya büyük katkıda bulunmuş olan ve güvenlik bölümünde konu açan herkese yardımcı olmaya çalışan @Murat5038'i eleştirdikten sonra sıra Sosyal'in kurucuları arasında yer almış, 65.022 mesaj yazarak Sosyal'de en çok mesaj yazan üye olan @Recep Baltaş beye mi geldi? Sosyal'e en çok mesajı yazmış olarak buraya büyük katkıda bulunan iki kişiyi eleştirmeniz bana, düşmanlığınızın Sosyal'e olduğunu düşündürmüyor da değil. 🤔

Bir birkaç mesaj beğendik diye "yardakçı" olmadığımız kalmıştı, o da oldu.
Aylar öncesinde isim vermeden @Murat5038'i eleştirmişti, geçmiş bir mesajında şahsıma yüklenmişti, bu konuda ise seni ve @Recep Baltaş'ı eleştirmiş. Sosyal'de birisi öne çıktığında eleştiriyor. Ağzımızla kuş tutsak yine yaranamayız. O yüzden çok da kafama takmıyorum. :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayar kullanmayı bilen insanın bu tür zararlı yazılım koruyucularına gerek yoktur. Net.

Zorta bak.

Ayrıca o dönem bunu söylememin sebebi sandbox gibi belli programlara spesifik özelliklerdi, şimdi sorsanız birini kapalı tut lazım olunca aç derim.

Konuda ağır boş yapılmış forumu bırakalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı