Güçlü Bir Sistemi Windows XP'de Çalıştırmak

Arkadaşlar herhangi bir bilgisayar bir parçası işletim sistemi ile uyuşmazlık yapar mı?
Örneğin guclu bir sistemi Windows XP'de çalıştırmak.
Ya da, çok dusuk bir sistemi Windows 10'da çalıştırmak.

Benim parcalarim:
Gigabyte B450M anakart.
AMD Athlon islemci 3000G.
8 GB RAM DDR4.
Işletim sistemi Windows 8.
Bunları sipariş verdim calisir mi bilmiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam zaten yeni sistemlerde XP desteği yok.

Aklıma direk şu geldi,

images (4).jpeg

Eğer kötü bir sistemi Windows 10 ile çalıştırmaya çalışırsanız direkt başta sistemin açılmasını beklerken bile canınız sıkılır. Daha icindeki kasmaları yanit vermeme hatalarını falan saymıyorum. Ve yeni sistemler Windows XP'yi desteklemiyor diye biliyorum. Eger sisteminizde SSD yoksa Windows 10'a bulaşmayın kasmalardan dolayı çok sinir olursunuz.

Hocam zaten yeni sistemlerde XP desteği yok.
Benim sistemim windows 8 de calisirmi?
Eğer kötü bir sistemi Windows 10 ile çalıştırmaya çalışırsanız direkt başta sistemin açılmasını beklerken bile canınız sıkılır. Daha icindeki kasmaları yanit vermeme hatalarını falan saymıyorum. Ve yeni sistemler Windows XP'yi desteklemiyor diye biliyorum. Eger sisteminizde SSD yoksa Windows 10'a bulaşmayın kasmalardan dolayı çok sinir olursunuz.
Benim sistemim win8 de calisirmi hocam?

Hocam Windows 8 desteği devam ediyor.

Ne istiyorsun belli değil, bi' diyorsun güçlü sistemi XP'de çalıştırmak, bi' diyorsun düşük sistemi W10'da çalıştırmak, işletim sistemin Windows 8 olduğunu belirtiyorsun, mesajlarda Windows 8 açarmı diyorsun ne istediğin belli değil.

Hocam Windows 8 desteği devam ediyor.

Hocam bir sorum daha var zaten ilk defa PC topuyom bu anakartıma 350W guc yeter mi?
Ne istiyorsun belli değil, bi' diyorsun güçlü sistemi XP'de çalıştırmak, bi' diyorsun düşük sistemi W10'da çalıştırmak, işletim sistemin Windows 8 olduğunu belirtiyorsun, mesajlarda Windows 8 açarmı diyorsun ne istediğin belli değil.
Tamam da seni neden bu kadar gerdi?
Yorum yapma geç

Geri
Yukarı