Güçlü LGA775 İşlemci Önerisi

Teşekkürler :)

Sadece tak çalıştır istiyorum. 4 Çekirdek olsun. Modsuz olsun. Sadece tak çalıştır. Herhangi başka bir işlem istemiyorum. Yardım eder misiniz ?

Son düzenleyen: Moderatör:
teşekkürler :)

Sadece tak çalıştır istiyorum. 4 Çekirdek olsun. Modsuz olsun. Sadece tak çalıştır. Herhangi başka bir işlem istemiyorum. Yardım eder misiniz ?
Anakartın destekliyorsa xeon e5450 al hazır modludur. 4 çekirdeklidir. Tak çalıştır. Yada Q9650 gibi bir işlemci alacaksın.

Anakartın destekliyorsa xeon e5450 al hazır modludur. 4 çekirdeklidir. Tak çalıştır. Yada Q9650 gibi bir işlemci alacaksın.
Hocam ekran kartım g41m-p43 combodur ve dediğiniz işlemci Türkiye'de yok. Gelmesi zor. Q9*** serisinden birini alıcam. Modlu olmasın dediğim halde modlu tavsiye etmenize denecek söz bulamıyorum. Teşekkürler.

Intel® Core™2 Quad Processor Q9650

Modlu Xeon işlemciler ile aynı performansta ama iki kat daha pahalı. Modlu işlemciyi 50-60 liraya alabiliyorken, bu işlemci 120-180 lira arası değişiyor.

Vay be güzel işlemci! GTA V'de GTX 1050 Ti ayarındaki GTX 680'e neredeyse darboğaz yapmayacak. Diğer oyunlarda zaten yapmaz, ucu ucuna yeter. Bu işlemciye en fazla GTX 1050 Ti takılır.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

LGA775 DDR3 anakartlar da var, ikinci el 50-100 liraya bulunabiliyor. Q9650 & GTX 1050 Ti & DDR3 LGA775 anakart, mis gibi sistem.

Merhaba arkadaşlar. Başlığı açan arkadaş gibi benimde LGA775 işlemciye ihtiyacım var. Bende olan şimdiki model Pentium E2140 1.6ghz. Ekran kartım Hd4850. Ram 4gb DDR3. Bilgisayar şu anki haliyle internette gezinirken idare ediyor ama yavaş kalıyor. Oyun oynamak çok zor. Ekran kartı oyunlarda biraz idare ediyor ama kasıyor genede. Arkadaşa önerdiğiniz işlemciler bu sisteme uyar mı acaba. Yada 50-100 lira arasında oyun oynatabilecek işlemci öneriniz var mıdır?

Merhaba arkadaşlar. Başlığı açan arkadaş gibi benimde LGA775 işlemciye ihtiyacım var. Bende olan şimdiki model Pentium E2140 1.6ghz. Ekran kartım Hd4850. Ram 4gb DDR3. Bilgisayar şu anki haliyle internette gezinirken idare ediyor ama yavaş kalıyor. Oyun oynamak çok zor. Ekran kartı oyunlarda biraz idare ediyor ama kasıyor genede. Arkadaşa önerdiğiniz işlemciler bu sisteme uyar mı acaba. Yada 50-100 lira arasında oyun oynatabilecek işlemci öneriniz var mıdır?
Yukarıdaki arkadaşların önerdiği gibi Xeon işlemci öneriyorum ben de. O fiyat arası E5450 yurtdışından getirebilirseniz alın. Fiyat performans oranı yüksektir resmi LGA 775 platformunda karşılığı Q9650 olarak görülüyor fakat yarısı fiyatına. LGA 771 to 775 Adapter (MOD) - Run faster Xeon CPUs in a Core 2 Quad motherboard - Page 3 of 5 buradan da CTRL+F yaparak anakartınızı aratın eğer yoksa denemeyin veya elle BIOS'unuza mikrokodları eklemeyi deneyin:
-AMI BIOS için mikrokod ekleme
-AWARD-PHOENIX BIOS için mikrokod ekleme

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı