Güçlü PC varken PS4 Pro alınmalı mı?

furkan23235

Hectopat
Daha fazla  
Yaklaşık 1 ay önce RX 590 tabanlı 144 Hz Monitörlü güçlü bir oyun bilgisayarı topladım piyasadaki tüm oyunları güzel bir FPS değeriyle oynayabiliyorum fakat PS4 Pro ve 4K TV ile 4K oyun keyfi çok çekici geliyor. Sizce bir 4K TV ve PS4 Pro almalı mıyım?

PS4 Pro öyle uçan kaçan bir sistem değil, ben GTA 5 için konuşacak olursam bilgisayarda kat kat fazlası detay ve kalite alıyorum. Ps4 alma sebebi exclusive oyunlar olmalı, bunları da oynamak için 4k şart mı değil mi kullanıcı karar verebilir, her oyun da üst düzey 4k desteği sunmuyor.
Bu listede oyunların detayları var:

Ben yıllardır her ikisini de kullanan biri olarak şöyle yorum yapabilirim kendi açımdan, PC ve donanım hastası olduğumdan PS4'ü yeni oyun çıktıkça açıp oyunu bitirip kapıyorum, onun dışında vaktimin çoğu PC'de geçiyor.

Ek olarak iki aynı boyutta TV'de 1080p TV FHD+ PS4 ve 4k UHD TV+ PS4 Pro'da olmak üzere 2 farklı set ile RDR2'yi uzun saatler oynadım, öyle ahım şahım bir fark yok, hatta upscale oyunlarda 4k'da(Pro) fps düşmeleri oluyor zaman zaman.

4K için gerek yok RX590'la 2K ayarlarda bile 144FPS alırsın oyunlarda. Bazı oyunlarda. Alamadın diyelim 1080P de gayet iyi 4K çözünürlükte 30FPS oynamaktansa 1080P'de 144FPS daha iyi grafiklerle oyna.

@enzo1903 dediği gibi ben olsam Playstation'a özel oyunlar için alırdım. Ki ben öyle yapacağım. Hatta herhangi bir 4k ekranın ya da televizyonun yoksa PlayStation 4 alırdım düz olanından. Proya vereceğim ek paraya da güzel 2 oyun alırdım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı