Gün içerisinde lens almak mümkün mü?

Daha fazla  
Arkadaşlar Antalya'ya gitmek için otobüse bindim şimdi fark ettim ki lensimin birini takmayı unutmuşum bunu gün içerisnde yaptırabileceğim bir yer var mı? -2, 5 numarada şimdi fark etmem de komedi :D

Hayır hocam doktor muayenesi şart.
“Almak istediğiniz lens ister numaralı ister numarasız olsun, öncesinde mutlaka bir göz doktoruna gidip muayene olmanız ve reçete almanız gerekir.”

“Almak istediğiniz lens ister numaralı ister numarasız olsun, öncesinde mutlaka bir göz doktoruna gidip muayene olmanız ve reçete almanız gerekir.”
2014 yılı itibariyle devreye giren bu sistemnedeniyle sadece göz renginizi değiştirmek istiyor olsanız bile göz muayenesi olmadan reçetesiz bir şekilde lens satın almanız mümkün değildir.

Bu uygulama kimilerine garip gelse de söz konusu kişinin göz sağlığı olduğundan, aslında bu kurala bağlı hareket edilmesi, lens kullanıcılarının lehinedir. Reçetesiz lens satışı yapan firmalara meslekten men ve ağır para cezası gibi ciddi yaptırımlar uygulanmaktadır.

2014 yılı itibariyle devreye giren bu sistemnedeniyle sadece göz renginizi değiştirmek istiyor olsanız bile göz muayenesi olmadan reçetesiz bir şekilde lens satın almanız mümkün değildir.

Bu uygulama kimilerine garip gelse de söz konusu kişinin göz sağlığı olduğundan, aslında bu kurala bağlı hareket edilmesi, lens kullanıcılarının lehinedir? Reçetesiz lens satışı yapan firmalara meslekten men ve ağır para cezası gibi ciddi yaptırımlar uygulanmaktadır.

Hocam adamın zaten muaysnesi olması gerekir fotoğrafı varsa olur ayrıca e-Devlet gibi yerlerden reçetesine ulaşabilir.

Hocam adamın zaten muaysnesi olması gerekir fotoğrafı varsa olur ayrıca e-Devlet gibi yerlerden reçetesine ulaşabilir.
Fotoğrafla bağlantılı durumu anlamadım hocam ama sorudan anladığım reçetesiz bir şekilde almaktı ben buna hayır dedim. Özel bir hastaneye gün içerisinde gidip reçete alabilirseniz sıkıntı olmaz.

Fotoğrafla bağlantılı durumu anlamadım hocam ama sorudan anladığım reçetesiz bir şekilde almaktı ben buna hayır dedim. Özel bir hastaneye gün içerisinde gidip reçete alabilirseniz sıkıntı olmaz.

Hayır reçetesi olması lazım zaten lensi olduğu için reçetesinin fotoğrafı varsa diyorum bunda bashsediyorum.

Atasun gibi yerlerden aldıysanız daha önce, aynı numaradan gidip alabilirsiniz. Reçeteye gerek yok. Önceki lens ölçüleri kayıtlı onlarda.

Geri
Yukarı