Gün içerisindeki yorgunluk nasıl engellenebilir?

XSamurai

Decapat
Merhaba, arkadaşlar. Hayırlı günler. 12. sınıfım ve okula gidiyorum. Bu sene sınav senem ve ders çalışmam gerekiyor. Okuldan sonra çok fazla yorgun oluyorum. Bunu nasıl engelleyebilirim? İnternette Omega-3 balık yağı vb. şeyler alabilirsiniz denmiş. Önerileriniz neler?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, arkadaşlar. Hayırlı günler. 12. sınıfım ve okula gidiyorum. Bu sene sınav senem ve ders çalışmam gerekiyor. Okuldan sonra çok fazla yorgun oluyorum. Bunu nasıl engelleyebilirim? İnternette OmeGA-3 balık yağı vb. şeyler alabilirsiniz denmiş. Önerileriniz neler?

Spor yapılabilir. Ve de akıllı saatiniz var ise ona çok dikkat edin günde kaç adım attığınıza falan çok yürümeyin.

Merhaba, arkadaşlar. Hayırlı günler. 12. sınıfım ve okula gidiyorum. Bu sene sınav senem ve ders çalışmam gerekiyor. Okuldan sonra çok fazla yorgun oluyorum. Bunu nasıl engelleyebilirim? İnternette OmeGA-3 balık yağı vb. şeyler alabilirsiniz denmiş. Önerileriniz neler?

Okuldan eve geldiğinizda soğuk duş alın (sıcak duştan kaçının uykunuzu getirir) beslenme düzeni de çok önemli ağır şeyler yemekten kaçının hafif şeyler sizi daha dinç hissettirir ağır şeyler sizi yorar uykunuzu getirir.

Kan değerlerinde bir anormallik yoksa filtre kahve içebilirsiniz.
Biraz pahalı fakat mümkünse "taft coffie" tavsiye ederim. Eğer alırsanız maksimum 2 kupa içmenizi öneririm. Geçen gün 3 kupa içtim ve fazla kafeinden ölüyordum.

Geri
Yukarı