Gün içinde çok sıkılıyorum

ANGUSS

Hectopat
Makaleler
1
Hocam gün içinde çok sıkılıyorum. Haftada 4-5 gün spora gidiyorum. Öğlen 12 gibi kalkıyorum kahvaltı yapıyorum Memrise'da İngilizce çalışıyorum sonra yapacak hiçbir aktivite olmuyor. 4-5 gün spora gidiyorum ama belirli değil günler. 1 gün gidip 1 gün gitmediğim oluyor üst üste 2 gün gittiğim vs oluyor. Saat 17-18 gibi spora gidiyorum eve geliyorum saat 8 gibi. Yemek yiyorum yine PC başına geçiyorum. Gündüz veya spora gitmediğim günler PC başına geçiyorum bir şey olmayınca sonradan da başım ağrıyor hep PC de olduğum için boynum ağrıyor boynumun ağrısı da çok kötü. Annem arkadaşlarıyla buluşuyor oturup kahve vs içiyorlar bende bazen gidiyorum. Sizce ne yapabilirim? Erken kalksam yine yapacak bir şey yok sabah 6 da kalktım diyelim PC'den başka seçenek bulamıyorum. Bir de açığa geçeceğim okula da gitmeyeceğim. Arkadaşlarla DC girsek onda da bir süre sonra sıkılıyorum ya birisi çıkıyor oyundan ya birisi trip atıyor bazen de güzel güzel oynuyoruz ama haftada Max 1 gün oynuyoruz ama bu aralar girmiyoruz.

Hocam bende aynı durumdayım. Yapacağım hiçbir şey yok. Uyku düzenim bozuk bir türlü düzeltemedim. Üniversiteyi açıktan yazdım. Spor salonuna bile gitmiyorum evde spor yapıyorum. Onun dışında tamamen boşum. En mantıklı seçenek işe girip çalışacağım üniversite bitene kadar. Başka türlü zamanda geçmiyor en azından hem zaman geçer, hem para kazanırım. Gidebileceğin bir yer varsa işe girmek mantıklı :).

Hem sıkılıyorum diyorsun hem okula bile gitmek istemiyorsun. Açığa geçme nedenin okulu sevmemen mi, evde daha verimli çalışacağını düşünmen mi? Eğer birincisiyse büyük hata yapmışsın. Kendine bir hobi bul. Veya bir kursa git.

İkincisi hocam. Hobi olarak fitness yapıyorum ama yani genelde gündüzleri boşum beni 2 saat oyalayacak bir şey arıyorum. Öneriniz var mı?

İkincisi hocam. Hobi olarak fitness yapıyorum ama yani genelde gündüzleri boşum beni 2 saat oyalayacak bir şey arıyorum. Öneriniz var mı?

Anladım hocam o zaman problem yok. Evde çalışacaksanız ona zaman gideceği için daha az boş vaktiniz kalır. O 2 saat içinde kendinize ne katarsanız ileride keyfini sürersiniz. Mesela yazılım öğrenebilirsiniz, kitap okuyabilirsiniz. Eminim bu tür şeyler sıkıcı geliyordur fakat emin olun ileride keşke şunu yapsaydım, keşke şunu öğrenseydim demezsiniz. Madem boş vaktiniz var yapacak bir şey kalmıyor, kendinize bir şey katın.

Anladım hocam o zaman problem yok. Evde çalışacaksanız ona zaman gideceği için daha az boş vaktiniz kalır. O 2 saat içinde kendinize ne katarsanız ileride keyfini sürersiniz. Mesela yazılım öğrenebilirsiniz, kitap okuyabilirsiniz. Eminim bu tür şeyler sıkıcı geliyordur fakat emin olun ileride keşke şunu yapsaydım, keşke şunu öğrenseydim demezsiniz. Madem boş vaktiniz var yapacak bir şey kalmıyor, kendinize bir şey katın.
Eyvallah hocam aklımda dedikleriniz. Herkese teşekkürler iyi akşamlar iyi sosyaller.

Hocam kitap okuyun, bir diziye başlayın. Yani aslında çok şey var sadece sıkılmayacağımız bir şey arıyoruz. Belki kitaptaki karaktere aşık olacağız, belki dizideki bir kızın ig hesabını bulacağız.

Yeni konular

Geri
Yukarı