Güncel bir oyuncu laptop'unun ömrü ne kadardır?

MustafaSengonul

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Yeni bir sisteme geçmeyi planlarken taşınabilir sistem ile oyun oynamak bana daha sıcak gelmeye başladı. Ancak başlıkta gördüğünüz soru kafamı aşırı derecede kurcalıyor. Bu konu hakkında ne söyleyebilirsiniz?

(Malum para ağaçtan toplanmıyor. :) )

Son düzenleyen: Moderatör:
Aldığınız modele bağlı. Kullanım şartlarınıza bağlı. Yani birçok neden var bütçeniz nedir ? Veya almak istediğiniz model nedir ?

GTX 765M'li bir laptop alarsak 2 yıl gidersin bence. Ama masaüstü toplarsak o laptopun fiyatına 4 yıl gider, bi de sonrasında upgrade de yapıp daha 2 yılda gitmek olur.

GTX8XXM Maxwell serisi ekran kartları çıktından sonra GTX765M almak ne kadar mantıklı orası tartışılır.

Bazılarında Msi hastalığı var. Onlar için ekran kartının önemi pek yok, Msi olsun yeter. Aynı fiyata Monster Gtx 870m sunarken Msi 850m sunuyor. Tabii ki de Msi notebookları çok iyi ama 3500 Tl'yi Gtx 850m'e veremem.

Oyuncu olan bir insanın dizüstü kullanmasını pek doğru bulmuyorum. Şahsi kanaatim. Zaten rahatça oynamak için kablosuz klavye ve mouse setine ihtiyacınız var. Duruma göre bir monitöre bile ihtiyaç duyabilirsiniz. Ben bizzat yaşadım. Mecburen televizyona bağlayıp oynadım. Zaten mükemmel satış politikası var firmaların. Oyuncu bilgisayarı deyip içine 16 GB bellek koyuyorlar. Tamam iyi güzel de ne yapayım ben bunu? Sen şunu oyun odaklı yapsana kardeşim. Sonra oyuncu laptopları pahalı. Nadiren görüyoruz oyun odaklı dizüstü bilgisayarları. Güncel bir dizüstü bilgisayarın ömrü üç seneyse aynı parayla alınan bir masaüstü bilgisayarın beş sene ömrü vardır.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı