Güncel OBS ayarları nasıl olmalı?

NuteLya

Kilopat
Daha fazla  
Selam dostlar.
Twitch yayın için sizce bu sisteme OBS ayarları nasıl olmalı?

Sistem;
Ekran Kartı
: MSI GeForce RTX 2060 SUPER
İşlemci : Ryzen 5 3600 35MB
Anakart : MSI B450 Tomahawk MAX
Ram : GSkill Trident Z 16GB (2x8GB) 3600MHz CL16 DDR4
SSD : MP510 480 GB
Soğutucu: Arctic Freezer 34 Esports Duo
Kasa : Ranker Cygnus
Güç Kaynağı : Sharkoon 650W Gold Zero 80+
VodafoneNet : 100MB Download 5MB Upload

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    27,5 KB · Görüntüleme: 43
  • Adsız1.png
    Adsız1.png
    7,7 KB · Görüntüleme: 36
Eğer hikaye bazlı oyun oynuyorsan internetten upload hızına bak. Aldığın maksimum hızın 500 kbps hız altını verebilirsin.

Normalde bende 5000kbps alabiliyorum ama 4000kbps veriyorum yayını. Online oyun oynuyorsan biraz daha düşürebilirsin çok fazla ping olmaması için oyununda.

İşlemcin kuvvetli o yüzden işlemciden ver yayını yani Encoder sekmesi X264'te olsun. OBS ayarlarında Çıkış sekmesi altında Output Mode'u Gelişmiş seç. O pencerenin altında CPU Kullanım Ön ayarını ben fast olarak kullanıyorum, sen daha da aşağıya çekebilirsin mesela medium yap.

1.png

Böylece daha da kaliteli görüntü verirsin ama önceden söyleyeyim işlemcin normalden fazla zorlanır fakat yeter. Eğer oyunda kasılma yada takılma yaşarsan bu ayarı yukarı çek düzelir.

Video kısmına gelince Base Resolution kısmına gelince kullandığın monitörün çözünürlüğünü seçmelisin. Ben 1080p monitör kullandığım için 1920x1080 yapmak zorundayım, eğer atıyorum sen 2K monitör kullanıyorsun diyelim o zaman 2560x1440 yapmalıydın. Sende 1080p kullanıyorsun sanırım.

Output Resolution kısmı 720p için 1280x720 olmalı. 720p için yeterli upload hızın istersen daha yüksek çözünürlükte verebilirsin ama gerek yok.

Downscale kısmını Lanczos 32 sample seç. Integer FPS kısmını ben 50 FPS veriyorum yani yayını 720p 50 fps veriyorum ama istersen sen 60 fps yani yayını 720p 60 fps ver.

2.png

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı