Güncel sistem için Windows 10 mu, Windows 7 mi?

Güncel sistemlerde hangi işletim sistemi kullanılmalı?

• Windows 10 (1507-1607)

Oy: 0 0,0%

• Oy verenlerin toplamı
    53
Driver demiyorum. Masaüstünü görebilir miyiz diyorum. Çünkü XP sadece IDE diskleri destekliyor ve malum, Ryzen sistemler sadece SATA ve NVMe destekliyor.
Benim öyle veya ona benzer bile bir sistemim olmadığı için deneyip paylâşma şansım yok. Sen deneyip paylâşırsan seve seve okuruz.

Cevap belli değil mi?
d99a9e75e0894fa087076f39bd0f5688.png

Şimdi ben sanal makinede Windows 7 32 Bit ve 64 Bit çalıştırıyorum. 32 Bit'te hiç güncelleştirmeleri yapmadım, 64 Bit'te ise en son bir sorunu çözmek için yapmıştım ve çözülünce bir daha da yapmadım. Fakat o zamanlar Intel Core i5-3570K işlemcili sistemde bu sanal makineleri çalıştırıyordum. Şimdi AMD Ryzen 5 3600 işlemci var ve biliyorsunuz, Microsoft bu işlemcilere Windows 7 kurarsanız Windows Update'i kullanmanızı engelliyor. "Desteklenmeyen donanım" hatası alıyorsunuz.

Acaba sanal makinede de bu hata çıkar mı? Çünkü her ne kadar sanal makine olsa da CPUID bilgileri gerçek makineden olduğu gibi sanal makineye aktarılıyor. Hatta bir tane adam bu sorunu yaşamış;
Ryzen sisteme geçtikten sonra daha önceden kullandığı Windows 8.1 sanal makinesi "Unsupported hardware" hatası vermeye ve güncellemeleri almamaya başlamış. Bu sorunu yaşarsam nasıl çözebilirim?

Geri
Yukarı