Güncel sistem için Windows 10 mu, Windows 7 mi?

Güncel sistemlerde hangi işletim sistemi kullanılmalı?

• Windows 10 (1507-1607)

Oy: 0 0,0%

• Oy verenlerin toplamı
    53
Windows 10 en son sürüm. Çünkü güncel ekran kartları driverları eski IS'lerde sorun çıkarır.
Hatta RTX 3080 için Windows 10 64 Bit ve 2004 sürümü önerilir.

Peki Ryzen 5 3600 sistemde Windows 7 kullanırsak ne olur? Ayrıca biraz saçma olacak ama Windows XP falan kurabilir miyiz? :D
Akıllı tahtaya beyaz tahta kalemi ile yazı yazmak gibi olur. Bence açık ve net bir şekilde anlattım.

Güncel sistem için elbette Windows 10 kullanılmalı. SSD varsa hele mutlaka Windows 10. Eski versiyon işletim sistemleri eski sistemlerde kullanılabilir.

Driver desteği yok çoğu güncel bileşenlerde hatta hepsinde bile diyebilirim kurabilirmisin bilemem ama driver falan olmaz.
Driver demiyorum. Masaüstünü görebilir miyiz diyorum. Çünkü XP sadece IDE diskleri destekliyor ve malum, Ryzen sistemler sadece SATA ve NVMe destekliyor.

En güncel driver desteği hangisinde varsa o. Mesela bende GMA 3100 driveri en güncel Windows 7'de var onun harici Win 10 ve 8.1'de desteği bile yokken, vista ve XP'de eski sürümler var.

Windows 10 20H2 gayet iyi ve sorunsuz. Ben insider olarak aldım ve şuan memnunum. Artık hem görsel hem de performans bir arada bence Windows 10'a yaklaşamaz Windows 7.

Geri
Yukarı