Çözüldü Güncellemeden sonra MSI Afterburner fan menüsü kayboldu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Steinbeck

Decapat
AMD 22.5.2 driver güncellemesini yaptıktan sonra MSI afterburner ayarlarda fan menüsü gözükmemeye başladı. Normalde yüzdelik fan kullanımı falan yazıyordu o da kendi kendine kaybolmuş. AMD'nin uygulamasında gözüküyor fan ayarları ama onu kullanmıyorum. Neden böyle oldu anlayamadım.

Çözüm
Evet aynı sorun bende de var fan ayarı olmuyor fan ayarlamak için Radeon Software kullanıyorum bende, yeni sürücünün gelmesini beklemeliyiz veya bir eski sürüme geçeceğiz.

Eski sürüme geçmek isterseniz.

Fakat bunu yapmadan önce DDU ile GPU sürücüsünü silin.
Evet aynı sorun bende de var fan ayarı olmuyor fan ayarlamak için Radeon Software kullanıyorum bende, yeni sürücünün gelmesini beklemeliyiz veya bir eski sürüme geçeceğiz.

Eski sürüme geçmek isterseniz.

Fakat bunu yapmadan önce DDU ile GPU sürücüsünü silin.

Çözüm
22.5.2 sürücüsünde Overdrive tarafında AMD tarafından değişiklikler yapıldı. GPU-Z, OpenHardwareMonitor, MSI Afterburner gibi birçok uygulama düzgün çalışmıyor. Ya eski sürüme dönün ya da bu uygulamaların güncellenmesini bekleyin.

AMD 22.5.2 driver güncellemesini yaptıktan sonra MSI Afterburner ayarlarda fan menüsü gözükmemeye başladı. Normalde yüzdelik fan kullanımı falan yazıyordu o da kendi kendine kaybolmuş. AMD'nin uygulamasında gözüküyor fan ayarları ama onu kullanmıyorum. Neden böyle oldu anlayamadım.

Bende NVIDIA ekran kartını güncelledim GPU kullanımı falan gitti o yüzden eski NVIDIA driver indirdim.

Geri
Yukarı