Güncellemeleri anında alan Android telefonlar neler?

Maalesef bu konuda Google Pixel serisi dışında iyi bir marka yok bana göre. Sıkıntı ise diğer firmların milyon tane telefon olması ve kendi Custom Android versiyonlarına sahip olması, ayrıca Android'i de yapan Google. Yani önce Google yeni bir Android sürümü çıkaracak, sonra diğer firmalar o Android sürümünü işleyip kendi özel Android sürümünü yapacak (OneUI, MIUI...) Sonra da çıkardıkları milyon tane telefona da yayınlamaya çalışacak, eh kolay iş değil, ayrıca bir sürü telefona güncellemeyi hemen çıkarmaya uğraştıkları için çıkan güncellemenin optimizasyonu da iyi olmayacak. Sonuç olarak güncelleme istiyorsan Google Pixel'den başka sağlam bir seçenek yok gibi, bazı telefon markaları 3 yıl güncelleme desteği vereceğiz falan dese bile hem çıkardıkları güncellemenin optimizasyonu iyi değil hem de hızlı çıkarıyoruz demelerine rağmen bence hala güncellemeleri çok yavaş çıkarıyorlar.

Android One hakkında ne düşünüyorsunuz hocam?

Android One hakkında ne düşünüyorsunuz hocam?
Eğer Google dışındaki bir markadan bir telefon alıcaksanız bence en iyi seçenek bu fakat sırf saf Android var diye bu güncellemeleri hemen alıcak ya da çıkan güncellemeler sorunsuz olucağı anlamına gelmiyor. Yani bu telefonu çıkaran firmaya da bağlı bir şey, uğraşmaz ise doğru düzgün güncelleme vermez bile ama en azından Android One temiz olduğu için daha iyi performans alırsın.

Hocam ben normalde iPhone kullanıcısıyım. iPhone 7 32 GB yetmiyor yani. Google Pixel veya iPhone alacağım uzun vadede. Şarj konusunda Android'ler daha iyi. Akıcılık açısından bilemem ama artık sanırım 2-3 yılda donma falan olmaz Pixel telefonlarda veya diğer tüm Android'ler de.

Pixel telefonlar zaten gelse iPhone gibi olur fiyatları. Kimse almaz. O yüzden satmıyor Google.

Hayır. Satılmama nedeni; Xiaomi fanboylarının: "saf Android cok kotu ya, MIUI çok iyi". Demesidir. E böyle olunca adamlar ülkemize getirmiyorlar. Bilmiyorlar ki saf Android en saf, gereksiz uygulama barındırmayan. RAM neredeyse tüketmeyen, en hızlı şeydir. IOS gibidir yani.

Hocam ben normalde iPhone kullanıcısıyım. iPhone 7 32 GB yetmiyor yani. Google Pixel veya iPhone alacağım uzun vadede. Şarj konusunda Android'ler daha iyi. Akıcılık açısından bilemem ama artık sanırım 2-3 yılda donma falan olmaz Pixel telefonlarda veya diğer tüm Android'ler de.
Android'lerin kasıp donması üreten firmaya göre değişir, mesela Xiaomi bu konuda berbattır çünkü çıkardığı custom Android sürümü berbat, içinde reklam, bloatware, tracker, her şey var yani, hem de güncellemeleri geç verir hem de optimize değildir, benim halam kullanıyor Xiaomi, markaya aşina olduğumu belirtmek için söyledim. Dediğim gibi, alıcağın markaya göre değişir, Oneplus bu konuda diğer markalara göre daha iyi benim deneyimlerime göre.

Yeni konular

Geri
Yukarı