Günde 1 ekmek yemek zararlı mı?

Gece mümkünse hiç bir şey yemeyin. Bir elma yeseniz bile, yattıktan sonra size zararı dokunur. Ancak bu şu değil "12'yi geçtikten sonra hiç bir şey yemeyin." Ben geç yatan birisiyim. 12-1 arası yiyorum 2 saat sindirme süresi olsa 3,4 gibi yatıyorum yemek sindirilmiş oluyor. Yani sabah ile gece yemenin bir farkı yok.

Zararlı evet. Gece saatte yemek yemek hem kilo aldırtır hem de kan şekeri seviyelerinde artış, kalp hastalıkları, obezite ve asitlik gibi çeşitli sağlık sorunlarına yol açabilir.

Bilgi için teşekkürler.

Bilgi için teşekkürler.
Ekmek yerine daha farklı şeyleri dene özellikle boş ekmek yiyorsan zaten çabuk acıkman aşırı normal.

Ekmek yerine daha doyurucu besinleri dene seni tok tutabilecek.

Bilgi için teşekkürler.

Zararlı evet. Gece saatte yemek yemek hem kilo aldırtır hemde kan şekeri seviyelerinde artış, kalp hastalıkları, obezite ve asitlik gibi çeşitli sağlık sorunlarına yol açabilir.
Gece yemek yemek zararlı değildir. Öğlen yemek yedikten sonra yatmıyorsun, yemek sindiriliyor. Ancak gece yemek yedikten sonra genelde insanlar yatıyor. Sindirilmesi daha zor oluyor yattıktan sonra. Yani konunun gece ile alakası yok. Yatmadan 2 saat önce yemek yemeyeceksin.

Hocam daha 2 gün önce biyoloji hocamızla bu konuyu tartıştık. İsterseniz size açıklamalarıyla birlikte anlatabilirim. Fakat şunu bilin ki gece yemek yemek zararlı.

Herkesin metabolizması aynı değil. Ekmek ağırlıklı beslenmek çok doğru olmaz tabi ama dengeli besleniyorsanız ve bunun içinde günde 1 ekmek de dahil oluyorsa problem olmamalı. Tabi yaş ilerledikçe yavaşlayan metabolizmayla birlikte azaltmanız gerekir. Ben de günde 1 ekmek belki daha fazla tüketiyorum uzun zamandır, özellikle ders çalışıp aç hissedersem gece 3-4 gibi oturup kahvaltı yapıyorum yatmadan önce ve 10 yıldan fazla bir süredir aynı kilodayım. Ama gece yemek zararlı ve uyumayı da zorlaştırarak uyku düzenine zarar veriyor.

Hocam daha 2 gün önce biyoloji hocamızla bu konuyu tartıştık. İsterseniz size açıklamalarıyla birlikte anlatabilirim. Fakat şunu bilin ki gece yemek yemek zararlı.

Eyer normal bir kişi gibi yaşıyorsanız evet gececi bir kişi iseniz hayır gece vardiyası vb. almanız gereken kalorinin üstünde bir kalori almazsanız gece bile yeseniz kalori açığınız varsa gene kilo almazsınız.

Haklısınız hocam herkesin metabolizması aynı değil fakat yekmeksiz de zor doyuyorum hocam bu arada bilgi için teşekkürler.

Konu kilo almak değil. Sağlığa zararı yok. Yatmadan 2 saat önce yerseniz sorun olmaz. Ama sonrasında ise, yabancı kaynak(Türkçe'ye çevrilmiştir);
Akşam yemeğinden sonra veya gece geç saatlerde yemek yemek kilo alımına ve vücut kitle indeksinin (BMI) artmasına neden olabilir. Yatma saatine çok yakın bir zamanda yemek yerseniz veya içerseniz hazımsızlık veya uyku bozukluğu yaşayabilirsiniz. Vücudunuz uykuya hazırlanırken metabolizmanız da yavaşlar ve genellikle ek kaloriye ihtiyacınız olmaz.

Bu kişinin uyku saati ile alakalı gece ile alakalı değil

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…