Günde 12 saat bilgisayara bakmak

Dostum bende böyleyim. Evet doğru değil ama dışarıda it kopuk olmak da iyi birşey değil. Hele hele şu covid*19 pandemisi noktasında evde durmak en mantıklısı. Ha 12 saatin 8 9 saatini PC'de geçiriyorsundur en fazla zaten. Bu da fazla ama dediğim gibi dışarıda eroin bağımlısı olmaktan iyidir. Ben mesela futbola başlayacam haber bekliyorum. Arkadaş desen yok. Çağıran yok. PC oynamayıp ne yapayım? Arada 1 kitap okuyorum, yetiyor açıkcası. Arkadaş kardeş arıyorsan discord'unu sal dertleşiriz kardeşim. 16 Yaşındayım bende. Hayırlı Cumalar.

Daha az oturmanızı tavsiye ederim ayrıca mavi ışık filtresini açarsanız veya oyuncu gözlüğü gibi bir şey takarsanız gözünüzü daha az yorar.

Derslerime giriyorum, yazılım çalışıyorum, video izliyorum, WhatsApp'e giriyorum, testimi çözüyorum. Hatta kitabımı bile bilgisayarımdan okuyorum.

Video, WP ve kitap okuma etkinliklerinden kısabilirsin. Yaşınızın küçük olmasıyla birlikte bu kadar fazla vakit geçirmeniz ileride dikkat eksikliğine, bel ve boyun bölgelerinin zayıflamasına, gözlük kullanımına ve duruş bozukluğuna yol açabilir, dikkat etmelisiniz sağlık her şeyden önemlidir.

Kardeşim monitörünün kalitesini iyileştir, eski LCD - CRT ekranlardan uzak dur yeni monitörlerde göz filtreleri var onları kullan, doktora git basit bir gözlük yazacak 20-30 lira devlet karşılar PC başında kullan, monitörün bazı ayarlarını düşür keskinlik parlaklık falan yetecek seviyeye düşür ki daha sonradan numaralı gözlük kullanmayasın.
Bunların yanında ekrana bakmanın göz bozukluğu yaptığı tamamen hurafedir bu göz rahatsızlığının sebebi sürekli ufak bir alana dikkatli bakmak gözle takip etmektir hele bu kaynak ışık kaynağıysa daha kötü etki yaratır.

Yeni konular

Geri
Yukarı