Günde 15 dakika boyunca Ethereum kazmak kaç TL getirir?

Merhaba, mining sisteminize zarar vermez. Kartınızla ilgili bir takım sorunlar yaşayabilirsiniz sadece.
Örneğin yüksek sıcaklık değerleri ile mining yapmanız durumunda ekran kartınızın mosfetleri zarar görebilir, haliyle değiştirilmesi vs gerekebilir. 1 sene, 2 sene gibi kullanımlarda (7/24 çalışıldığını farzedersek) %5-10 kadar performans gerilemesi yaşanabilir.

Performans gerilemesine şahsen rastlamadım. Tamamen söylentiler üzerinden hareket ederek size söyledim. Bir takım firmaların resmi açıklaması da var fakat doğrulu konusunda bilgim yok. 1 sene mining yapılan hatta modlanan kart ile defaulta dönüldüğünde aynı performansı veren 5700xtlere rastladım yani.

OC yaparak kartınızı sağlıklı bir şekilde kullanabilirsiniz. Hem elektrik kullanımı da azalacaktır hem fan ayarlarına da el attığınız için sıcaklık düşecektir.

Tabii bu söylediklerim %100 geçerli diye bir şey yok. Sadece oyun amaçlı alınıp 2-3 ayda arızalanan ekran kartları da olabiliyor. 1-2 senelik miningten çıkıp da sağlam kalan kartlar da var. Biraz da şans...

Yeni konular

Geri
Yukarı