Günde 3-4-5 bin kazanırken üniversiteye devam etmeli miyim?

blackdeadly

Kilopat
Merhaba, Orman mühendisliği 3. Sınıf öğrencisiyim. Bölümümü zaten beğenmiyorum, yani okuldaki dersler olsun ağaçtır, ağacı tanımaktır, Çiçektir böcektir bunlarla alakam zaten yoktu ama en azından aynı şehirde bir şey olmaz okuyalım dedik. Bedavadan geçtim 3. sınıfa pandemi ile beraber ama dersler çok zorlaştı çizim olsun uygulamalar olsun alakam olmayınca zaten sallamıyordum çok şimdi tamamen salmayı düşünüyorum. Halihazırda kendi işimi yapıyorum internet üzerinden ve günde 5-6 bin liraya kadar kazanabiliyorum o gün işler iyi giderse(Ortalama 2-3 bin günlük) Sizce hangi yoldan devam etmeliyim? Babam ısrarla bölümünü bitir sonra ne yaparsan yap diyor ama bölüm zor arkadaş istesem de bitiremem ki :) Siz yerimde olsaydınız nasıl bir yol izlerdiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, Orman mühendisliği 3. Sınıf öğrencisiyim. Bölümümü zaten beğenmiyorum, yani okuldaki dersler olsun ağaçtır, ağacı tanımaktır, Çiçektir böcektir bunlarla alakam zaten yoktu ama en azından aynı şehirde bir şey olmaz okuyalım dedik. Bedavadan geçtim 3. sınıfa pandemi ile beraber ama dersler çok zorlaştı çizim olsun uygulamalar olsun alakam olmayınca zaten sallamıyordum çok şimdi tamamen salmayı düşünüyorum. Halihazırda kendi işimi yapıyorum internet üzerinden ve günde 5-6 bin liraya kadar kazanabiliyorum o gün işler iyi giderse(Ortalama 2-3 bin günlük) Sizce hangi yoldan devam etmeliyim? Babam ısrarla bölümünü bitir sonra ne yaparsan yap diyor ama bölüm zor arkadaş istesem de bitiremem ki :) Siz yerimde olsaydınız nasıl bir yol izlerdiniz?
Derslerini sadece CC ile geçmeye bak elinde lisans diploman olur , derslerden yüksek harf notu hedeflemiyorsan az bir çalışmayla okulunu bitirebilirsin. Daha sonra sevdiğin işe devam edebilirsin hatta ikisini de aynı anda götürebilirsin.

Yaptığım iş turizm üzerine aslında. Kendi işim otellerle anlaşıp yurtdışından misafir getiriyorum. Onlar üzerinden komisyon alıyorum. Yazın çok kazanıyorum tabii ama kışın da yurtiçi misafirleri yolluyorum otellere. Yaptığım iş tüm günümü alıyor ama zevk alıyorum en azından paramı kazanıp otellerle anlaşmaktır, müşteriyle ilgilenmektir :) Dersleri vermem imkansız isteğim yok, yazın olsun bir kitap açmadım derslerle ilgili, hiç staj bile görmedim diğer arkadaşlarım iki kere yapmışken :)

Geri
Yukarı