İşimden istifa etmeli miyim?

Siz ne denediniz hocam ?
Şu anda hobi olarak yaptığım bir şeyi o zamanlar mesleğe dönüştürmek için sevmeyerek çalıştığım iş yerinden istifa etmiştim. Bir süre denedim ve hobimi mesleğe dönüştüremedim. Bu bi yandan işime geldi çünkü hobiyi hobi olarak yapınca güzel. Zorunluluk olarak işe dönüştürünce insan iğreniyor. İyi ki de işe dönüşmemiş diyorum şimdi.

Sadece başını okudum eğer böyle bir işte çalışmak durumda olsaydım ben çıkardım.

Bazen hayallerini takip etmen zor olabilir. Ama emin ol daha iyi bir yer bulabilirsin kendine.

Evet artık bende öyle düşünüyorum çünkü bu duruma 2.5 sene katlanmak bile bana bir başarı gibi geliyor en azından zor a geldiğimi gördüm isteyince yapaldiğimi. İş tanımı olarak kolay bir işim var elimde sekterlik dosyası tüm gün işçilerin yanında dolanıyorum yapılan miktarları kağıda yazıp geçiyorum molalarım sıkıntı değil üretimde miyim yoksa dışarıda çay mı içiyorum sıkıntı değil ama şu soğuk durumu haftanın 6 günü çalışılması gece gündüz her hafta dönen vardiya beni yıldırdı.

İş bulmadan işten çıkmayın hocam. Tecrübe ettim.

Ailemden az da olsa destek alacağım evde çalışan iki kişi daha var ben çok gezen eden biri de değilim. Sadece 3 öğün yemek yesem yeter bana. Zaten işsiz olarak düşündüğüm süre çok uzun değil.

Şu anda hobi olarak yaptığım bir şeyi o zamanlar mesleğe dönüştürmek için sevmeyerek çalıştığım iş yerinden istifa etmiştim. Bir süre denedim ve hobimi mesleğe dönüştüremedim. Bu bir yandan işime geldi çünkü hobiyi hobi olarak yapınca güzel. Zorunluluk olarak işe dönüştürünce insan iğreniyor. İyi ki de işe dönüşmemiş diyorum şimdi.

Mesleğiniz ne hocam?

İstifa et kardeşim. Kendine yeni fırsatlar yarat. Orası seni körelttiği gibi, yeni fırsatlara adım atmana da engel oluyor.

Bende tam olarak böyle düşünüyorum zaten istesem mesleğimi 35-40 yaşından sonrada devam ettirebilirim şu an yaşım genç sayılır dediğiniz gibi kendime fırsat yaratma fırsatım var henüz evlilik çoluk çocukda yokken neden olmasın.

@ahmtgny eğer yazılım öğrenmek istiyorsanız hunu işten çıkmadan 10 gün her gün 2 saat deneyimleyin önce bu işi sevecek misiniz ona bakın.

Ayrıca bir yazılım bölümü seçmelisiniz:

Çocukluğumdan beri böyle şeylere ilgim vardır bilgisayarla haşır neşir olmayı da seviyorum tabii kolay değil ha deyince olunmuyor sabır gerektiren bir şey olduğunun farkındayım fakat şu anki iş hayatımdan daha zor olmayacak.

Ben açıkçası çok iş denedim sanayide bir garajım olsa japon arabaların tamir işleri ile uğraşmak isterdim ama ustaların getir götürün yapmakta başka birşey yapamadım. Ki tüm parçalar nerde ne nasıl sökülür bilsen bile yaptırmazlar. Klimada çalıştım herşeyi biliyorum ama zevkli bir iş değil ve gece 12den önce eve giremiyorsun.

Ben bu sefer hayallerim için bir para kazanmam lazım ve elimde olanlara baktım. Şuan diploma ile kpss çalışıyorum ve hayallerim için bir araç olarak görüyorum böyle düşününce ne çalışmak zor geliyor nede odaklanmak.

Belki bir garaj kuramam ama hayallerim için çalışmayı ve deneyi yapabilirim. İnsanların tiktok ve Instagram da başkalarının hayatlarını yaşadığı bu dönemde hayallerimizin olması bile güzel. Çünkü insanlar kendi değil başkalarının hayalleri ile yaşayıp ölüyorlar.

Ben açıkçası çok iş denedim sanayide bir garajım olsa Japon arabaların tamir işleri ile uğraşmak isterdim ama ustaların getir götürün yapmakta başka bir şey yapamadım. Ki tüm parçalar nerede ne nasıl sökülür bilsen bile yaptırmazlar. Klimada çalıştım her şeyi biliyorum ama zevkli bir iş değil ve gece 12'den önce eve giremiyorsun.

Ben bu sefer hayallerim için bir para kazanmam lazım ve elimde olanlara baktım. Şu an diploma ile KPSS çalışıyorum ve hayallerim için bir araç olarak görüyorum böyle düşününce ne çalışmak zor geliyor ne de odaklanmak.

Belki bir garaj kuramam ama hayallerim için çalışmayı ve deneyi yapabilirim. İnsanların TikTok ve Instagram da başkalarının hayatlarını yaşadığı bu dönemde hayallerimizin olması bile güzel. Çünkü insanlar kendi değil başkalarının hayalleri ile yaşayıp ölüyorlar.

Ben üniversiteyi bitirene kadar çok rahat bir hayat yaşadım fabrikalarımız vardı yaşantımız çok iyiydi ben varlığı da sonuna kadar gördüm o yüzden hayal ettğim bir şey yok benim için şu an en çok önemli olan şey huzur ve mutluluk. Bu işimde ikisi de yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı