Günde 3 Paket Sigara İçmek

Hocam o kadar sağlıklı şeyler yiyip 3-4 paket içmek... Bilemedim doğrusu. Siz en iyisi doktora gidin. Korkmayın. Ne de olsa bu dünyada sağlık ve imandan önemli bir şey yok.

Hocam o kadar sağlıklı şeyler yiyip 3-4 paket içmek... Bilemedim doğrusu. Siz en iyisi doktora gidin. Korkmayın. Ne de olsa bu dünyada sağlık ve imandan önemli bir şey yok.

Hocam yalnız konunun üstünden 2.5 sene geçmiş. Gerçi şimdi sormak lazım sigarayı bıraktı mı diye.

Nedense ben bu günde şu kadar paket sigara içiyorum diye açılan konulara inanmıyorum. Bir insan 3 paket sigarayı öyle kolay kolay içemez. Üstüne bide bu arkadaş 2 paketi tütün olarak içiyor. Normal sigara olsa 3 paket eyvallah. Ama üstüne 2 paket tütün sarma sigara ile sende ciğer falan kalmamıştır. Sarma tabir edilen tütün sigaralar normal sigaralardan biraz daha kalın ve bunu hesaplarsak sen günde 3.5 paket sigara içiyorsun.
Sana şunu söyleyeyim o nefes darlığı sebebi ya KOAH başlamıştır yada artık bırakma zamanı gelmiştir. Malesef büyük ihtimal KOAH.

Sigara içme bağımlılığı yapan sorunların varsa önce bunları çöz. Bir psikolog'dan yardım alabilirsin bu konuda profesyonel olarak. Durduk yere 3 paket içecek kadar bağımlı olacağını sanmıyorum.

Sigarayı bırakma konusunda Nicorette sakız öneririm. Eczanelerde satılıyor. Yaklaşık 30 tl kutusu. Ciddi manada bıraktırıyor.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı