Günde 5 saat çalışmayla LGS'de kaç puan alınır?

Zantang

Decapat
Daha fazla  
Merhabalar, ben 8. sınıfa giden çalışkan ve zeki bir öğrenciyim. Günde ders çalışırken 4-5 saati geçiyorum, her gün 270 soru ya da 270 soruyu geçiyorum. Dershaneye gidiyorum ve gerçekten kaliteli çalışıyorum. Sadece tek problemim stresim var (ama geçmek üzere). Türkçede sıkıntım yok, annem Türkçe öğretmeni (bu da şans :) ). Bir tek matematik ve fende sıkıntım var. Fende çok yok ama matematikte 3 konu eksiğim var. Ama son 3 ayda yani şu an fazlasıyla kendimi derslere verdim zaten. Sizce kaç puan yaparım ve tavsiyeleriniz nelerdir? Amacım Çapa Fen Lisesi, olmazsa Vefa'ya gitmek isterim. Gerçekten de beni destekliyorlar ve inşallah benim gibi emek veren arkadaşlarım güzel bir yer kazanacak hayırlısıyla. Lütfen dönüş yapın, şu anda zor denemelerde matematiği 10 net gibi yapıyorum. Sizce 90 günde her dersi güzel bir şekilde geçebilir miyim? Tavsiyeleriniz nelerdir? :)

Bende sadece matematikte zorlanıyorum.Bence 3 ay kendini matematiğe ver.Benim matematik rezalet netlerim genelde şöyle.
Türkçe:20 Doğru
Tarih:9 doğru 1Yanlış
Din: 10 Doğru
İngilizce:10 Doğru
Matematik:12 Doğru 2 Yanlış
Fen:18 Doğru 2 Boş

420 üstü yaparsın. Sadece fazla bakınma elektronik aletlere. Kitap oku bol bol. Ben geçen sene uyumadan önce notlarıma bakar uyurdum netlerim şöyle:
Türkçe: 10 doğru 7 yanlış
Tarih: 10 doğru 0 yanlış
Din: 10 doğru 0 yanlış
İngilizce: 10 doğru 0 yanlış
Matematik 17 doğru 1 yanlış.
Fen: 19 doğru 1 yanlış
(Türkçecimiz hiç ders işlemedi 8'lere hep 5'lere işledi çocuğu 5.sınıf diye)

Kaç puan yapacağını sana kimse söyleyemez, 90 gün çok güzel bir zaman ve kendine çok daha fazlasını katabileceğin bir süreç. Motivasyonunu yüksek tutarak sürekli çalışmaya devam etmelisin. Seni senden daha iyi kimse tanıyamaz, eksik olduğun konuların üzerine gidip çok daha iyi puanlar alabileceğinden eminim. İşin sonunda vicdanın rahatsa zaten sen elinden gelen her şeyi yapmışsındır. Şimdiden başarılar dilerim güzel kardeşim :)

Merhabalar, ben 8. sınıfa giden çalışkan ve zeki bir öğrenciyim. Günde ders çalışırken 4-5 saati geçiyorum, her gün 270 soru ya da 270 soruyu geçiyorum. Dershaneye gidiyorum ve gerçekten kaliteli çalışıyorum. Sadece tek problemim stresim var (ama geçmek üzere). Türkçede sıkıntım yok, annem Türkçe öğretmeni (bu da şans :) ). Bir tek matematik ve fende sıkıntım var. Fende çok yok ama matematikte 3 konu eksiğim var. Ama son 3 ayda yani şu an fazlasıyla kendimi derslere verdim zaten. Sizce kaç puan yaparım ve tavsiyeleriniz nelerdir? Amacım Çapa Fen Lisesi, olmazsa Vefa'ya gitmek isterim. Gerçekten de beni destekliyorlar ve inşallah benim gibi emek veren arkadaşlarım güzel bir yer kazanacak hayırlısıyla. Lütfen dönüş yapın, şu anda zor denemelerde matematiği 10 net gibi yapıyorum. Sizce 90 günde her dersi güzel bir şekilde geçebilir miyim? Tavsiyeleriniz nelerdir? :)
Merhaba, öncelikle gereksiz yere alçak gönüllülük yapmaman çok hoşuma gitti 😃 Zekiysen zekisindir söylemekte ayıp bir şey yok. Soruna gelirsek bence aşırı çalışıyorsun, o kadar çok çalışmak yerine çalıştığın vakitte daha çok soru çözmeye çalış derim. Matematik konusunda da şaka değil hangi konuyu anlamadıysan yaz elimden geldiğince anlatırım :D

Geri
Yukarı