Günde 8 saat PS5 oynanması cihaza zarar verir mi?

Saat başı 15 dakika ara verin hem cihaz ömrü açısından hem kendi açınızdan, ama aralıksız çalıştırsanız da konsollarda bir problem olmuyor, PS3'üm var aralıksız 2 gün açık bıraktığımı hatırlıyorum karantinada.

Aşırı ısınmasından dolayı olabilir. Örneğin Xbox'da aşırı ısınma olursa konsol kendini otomatik kapatıyor. Bu kadar sık oynuyorsaniz en azından arada bir uyku moduna alın ki dinlensin.

Bilgisayarı 5-6 saat oynuyorum bir sorun olmadı. Benzer şekilde PS5‘e de bir şey olacağını düşünmüyorum. Ancak konsolu yatay kullanmak tavsiye ediliyor diye hatırlıyorum. Dik durunca tasarım yanlışlığından dolayı zarar gelebiliyormuş sanırım. Tabii hep olacak diye durum yok ama her ihtimale karşı. Ya da tamamen uydurma. Maalesef PS5’im olmadığı için deneyimleyemedim.
Konsol soğutmasında ısı iletimi için termal macun yerine sıvı metal kullanılıyor, o da akıcı ve iletken bir madde olduğu için dik pozisyonda sızarak diğer bileşenlere bulaşıp kısa devre yaptırabiliyor.

Konsol soğutmasında ısı iletimi için termal macun yerine sıvı metal kullanılıyor, o da akıcı ve iletken bir madde olduğu için dik pozisyonda diğer bileşenlere bulaşıp kısa devre yaptırabiliyor.
O belirli bir üretimdeki CFI kodlu konsollarda olmuştu. Son sürümlerde düzeldi diye biliyorum.

8 saat bayağı az bu arada! Zamanında Knight ve Metin 2 oynayan tayfa sabah 9 akşam 12 oynuyordu. 14-15 saat oynayan sürüyle insan vardı 😄
Hatta onu geçtim, bir hesabı 2 kişi oynayan ortaklar vardı. Adamlar mesai yapar gibi sabah 9 akşam 5 1. ortak. Akşam 5 sabah 9 arası 2. ortak oynardı. Öyle bir illetti 😔

Yeni konular

Geri
Yukarı