PS5 fişini çekmek cihaza zarar verir mi?

Mtbzks

Decapat
Daha fazla  
Merhaba geçtiğimiz günlerde 1 adet PS5 Dijital Versiyon oyun konsolu aldım. Oyun konsoluna gözüm gibi bakarken konsol yanlışlıkla fişten çıktı. Sonra onarım yaptığını gösterdi daha sonra da böyle bir uyarıyla karşılaştım. Cihaza bir zarar vermiş miyimdir?
E5FCAE19-05FF-4895-89BE-11CFE0D6FF39.jpeg

Ben PS4 Slim cihazımda bu durumu bir kaç kez yapınca yazılımsal çöküntü olabiliyor. (Nadiren) Geçen aylarda kapatma tuşuna basmama rağmen aceleci davranıp güç kablosundan çektim. Sonra açmaya çalıştığımda yazılımsal hata oldu ve tekrar yazılımını sıfırlamam gerekti. Yani indirdiğim tüm oyunlar vb. hepsi gitmişti. Hadi bu durum PS5 için olmasın, yine de yapmayın. Cihazda sonuç olarak kapatma tuşu var. Şu anda cihaza zarar verdiğinizi sanmıyorum ama dikkatli olunması gereken bir husus.

Ben PS4 Slim cihazımda bu durumu birkaç kez yapınca yazılımsal çöküntü olabiliyor. (nadiren) geçen aylarda kapatma tuşuna basmama rağmen aceleci davranıp güç kablosundan çektim. Sonra açmaya çalıştığımda yazılımsal hata oldu ve tekrar yazılımını sıfırlamam gerekti. Yani indirdiğim tüm oyunlar vb. hepsi gitmişti. Hadi bu durum PS5 için olmasın, yine de yapmayın. Cihazda sonuç olarak kapatma tuşu var. Şu anda cihaza zarar verdiğinizi sanmıyorum ama dikkatli olunması gereken bir husus.

FPS, performans kaybına neden olur mu?

FPS, Performans kaybına neden olur mu?

Olacağını sanmıyorum. Ben ondan daha gelişmemiş (PS4 Slim) cihazında bile en az 100 kere fişini çekmişimdir. Dediğim sorunla karşılaşabilirsiniz ama siz yine de bir oyuna girip bakın. CoD Warzone gibi yüksek FPS değerleri sağlayan oyunlar.

Olacağını sanmıyorum. Ben ondan daha gelişmemiş (PS4 Slim) cihazında bile en az 100 kere fişini çekmişimdir. Dediğim sorunla karşılaşabilirsiniz ama siz yine de bir oyuna girip bakın. CoD Warzone gibi yüksek FPS değerleri sağlayan oyunlar.

Sadece 1 kere oldu bir daha olacağını zannetmem. Tek seferden bir hata meydana gelmesi çok saçma olurdu.

Geri
Yukarı