Günde en fazla kaç litre su içilmeli?

Pluxy01

Megapat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Merhaba. Kalori açığı oluşturmak için içebildiğim kadar su içmeye çalışıyorum fakat araştırdıklarıma göre çok fazla su içmek "overhydration" yani vücudun gerekenden çok daha fazla suya maruz kalıyormuş. Peki bu değer nedir, sağlığımı bozmadan günde en fazla kaç litre su içebilirim?

Merhaba. Kalori açığı oluşturmak için içebildiğim kadar su içmeye çalışıyorum fakat araştırdıklarıma göre çok fazla su içmek "overhydration" yani vücudun gerekenden çok daha fazla suya maruz kalıyormuş. Peki bu değer nedir, sağlığımı bozmadan günde en fazla kaç litre su içebilirim?

2,5 litre.

Günde 4 litre sıvı almalısınız. Yaşınıza göre su ihtiyacı 4 litrenin en az 2 litresini oluşturmalıdır. 2.5l ise ortalama ve ideal bir değerdir.

Lavabo gidişinize göre şekillendirin bu miktar insandan insana değişir . İdrar renginizi beyaza yakın olacak şekilde ayarlayın en sağlıklı böyle olur . Gün içinde aktif bir işiniz yoksa 2 litre bile fazla gelir sürekli lavaboya gidersiniz.

Lavabo gidişinize göre şekillendirin bu miktar insandan insana değişir. İdrar renginizi beyaza yakın olacak şekilde ayarlayın en sağlıklı böyle olur. Gün içinde aktif bir işiniz yoksa 2 litre bile fazla gelir sürekli lavaboya gidersiniz.

Ona bakmak yalnız yanıltıcı olur, yediğin besinlere göre renk değişimi olur.

Maksat zaten açlık hissini gidermek olduğu için ne sıklıkla lavaboya gittiğimin bir önemi yok. Korkum sağlığımdan olmam. @LogicalPanda

Size tavsiyem kilo vermek istiyorsanız spora başlamanız. Zamanında bende sizin gibi su içiyim yok kendimi aç bırakayım diye dertlere giriyordum bunlar aşırı sağlıksız şeyler . Kilo vermek istiyorsanız vücut geliştirme sporuna başlayın 3 sene önce 105 kilolardan 80 kilolara düşmeme vesile oldu ve bunun yanında iyi birde vücudum oldu hala da devam ediyorum . Şuan beslenmemden falanda kısmıyorum şeker hariç .

Geri
Yukarı