Gündelik kullanıcı için telefon önerisi

iep

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar kendime aşağıdaki kriterleri sağlayan bir telefon arıyorum.

Oyun oynamayacağım.
Kamerası instagramda kullanmalık olsun kâfi çok profesyonel çekim yapmayacağım.
Bataryası bir günü rahat rahat çıkarsın yeterli.
Sosyal medyada gezerken kasma, donma, ısınma yaşamak istemiyorum çünkü telefonu sosyal medya için alacağım.
En az 3-4 yıl yazılımsal, kronik sorun çıkmadan kullanmak istiyorum.

Gereksiz pahalı olmayan bu özellikleri karşılayan telefon önerilerinizi bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

@iep Bütçenizi belirtirseniz iyi olur :D

Ama şimdiden "gereksiz pahalı olmayan" lafından anladığım kadarıyla öneri yapayım.

2000-2600 TL = TCL 10l, Oppo a73.
2600-3200 TL = Oppo A74, Realme 7
3200-4000 TL = Redmi Note 10 Pro, mi 11 Lite, Samsung A52.

Fiyat olarak soldan sağa artacak şekilde yazdım, bütçe belirttiğiniz zaman daha kesin bir öneri yapabiliriz.

Gereksiz pahalı olmayan derken bu özellikleri sağlayan minimum fiyatli telefonlardan bahsetmiştim. :(

Piyasanın fiyat performans oranlarının nasıl olduğunu bilmiyorum ama 3000tl ve altı diyeyim.
@iep Bütçenizi belirtirseniz iyi olur :D

Ama şimdiden "gereksiz pahalı olmayan" lafından anladığım kadarıyla öneri yapayım.

2000-2600 TL = TCL 10l, Oppo a73.
2600-3200 TL = Oppo A74, Realme 7
3200-4000 TL = Redmi Note 10 Pro, mi 11 Lite, Samsung A52.

Fiyat olarak soldan sağa artacak şekilde yazdım, bütçe belirttiğiniz zaman daha kesin bir öneri yapabiliriz.

Teşekkürler telefonları araştıracağım.

Gereksiz pahalı olmayan derken bu özellikleri sağlayan minimum fiyatli telefonlardan bahsetmiştim. :(

Piyasanın fiyat performans oranlarının nasıl olduğunu bilmiyorum ama 3000TL ve altı diyeyim.

Hocam ona bakılırsa uzun ömür hariç 1500 TL'lik oukitel C21 de karşılıyor istekleri :D

Tavsiyem 3200'e çıkabilirseniz Realme 7, çıkamaz iseniz Oppo A73-74

Bilgisizliğimden affiniza sığınarak bir şey sormak istiyorum. Arkadaslarim xiaomi samsung diyip diyip duruyolardi. Oppo TCL gibi markaların adını bile ağızlarına almıyorlar. Bu markalara güvenebilir miyim ?

Bilgisizliğimden affiniza sığınarak bir şey sormak istiyorum. Arkadaslarim Xiaomi Samsung deyip deyip duruyolardi. Oppo TCL gibi markaların adını bile ağızlarına almıyorlar. Bu markalara güvenebilir miyim?

Xiaomi Mi serisi olmadığı sürece almayı/önermeyi tercih etmiyorum ben (tek seçenek o marka ise durum değişir :))
Oppo son derece bilindik bir marka zaten o arkadaşlarının bilgisizliği, ama TCL dünyada bilinsede TR de çok az bilinen bir marka.

4000+ bütçeye çıkmadıkça Samsung cihazlar pek iyi olmuyor, daha iyi alternatifleri oluyor.
Ayrıca sizin bütçe isteklerini karşılayan pek fazla Xiaomi cihaz yok :D

Geri
Yukarı