Gündüzleri internet ortalama 5 dakikada bir kesiliyor

YcLGaMeR

Kilopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
HP VİCTUS 16
Modem: Huawei HG630a.
İnternet sağlayıcısı: TurkNet.
Arkadaşlar kolay gelsin.
İnternetim genellikle sabah 08:00 gibi kesilme başlıyor ve akşam 18:00 gibi bazen de daha erken düzeldiği oluyor. Ama akşam internet çok iyi, kesilme vs. yoktur.
İlginç olan bir şey daha var. İnternet 4-5 Dk'da bir kesilip geliyor ama hız da bir düşüş olmuyor. Sadece DSL ışığı gidiyor ve haliyle internet ışığı da gitmiş oluyor.
Başka bir olay daha jitter uzaklığında problem yok. Şu konuyu hazırlarken bile gitti. Aşırı sinir bozucu durum.

1627998427492.png

Şimdi de sizlere belki lazım olur diye modem arayüzden hat durumunu paylaşmak istiyorum ve sizce neden sadece gündüz ortalama 4-5 Dk'da bir internetim kesilir?

1627998578660.png

Gece kesilmiyorsa aklıma gelen yoğunluktan başka bir şey değil. Merkez tarzı bir yerdemi oturuyorsun?

Merkez ilçe sayılan bir yerdeyim ama konum olarak soruyorsan değilim. Ekstra olarak TurkNet'e geçeli 1.5 ay falan oldu. Önceden Türk Telekom kullanıyordum ve böyle problemler yoktu.

Modem: Huawei HG630a.
İnternet sağlayıcısı: TurkNet.
Arkadaşlar kolay gelsin.
İnternetim genellikle sabah 08:00 gibi kesilme başlıyor ve akşam 18:00 gibi bazen de daha erken düzeldiği oluyor. Ama akşam internet çok iyi, kesilme vs. yoktur.
İlginç olan bir şey daha var. İnternet 4-5 Dk'da bir kesilip geliyor ama hız da bir düşüş olmuyor. Sadece DSL ışığı gidiyor ve haliyle internet ışığı da gitmiş oluyor.
Başka bir olay daha jitter uzaklığında problem yok. Şu konuyu hazırlarken bile gitti. Aşırı sinir bozucu durum.

Eki Görüntüle 1126930

Şimdi de sizlere belki lazım olur diye modem arayüzden hat durumunu paylaşmak istiyorum ve sizce neden sadece gündüz ortalama 4-5 Dk'da bir internetim kesilir?

Eki Görüntüle 1126932
İlginç, SNR ve hat zayıflaması değerleriniz de kötü değil aslında. Ya portunuzda bir sıkıntı olabilir, ya telefon kutunuzdan modeme gelen kablonuzda, ya da yoğunluktan dolayı trafiği kaldıramayan saha dolabında. Tesisatınızı bi' kontrol edin derim.

Yeni konular

Geri
Yukarı