Güne kahve ile başlamak

shush

Hectopat
Evde sabah erkenden kalkıp ders çalışmaya başlamak zorunda olan biriyim. Kahvaltı vb. çok vakit aldığı ve üstelik pek de canım istemediği için direkt masaya oturup ders çalışmaya başlıyorum. Oturur oturmaz odaklanamıyorum. Aynı yerlerden birkaç kez geçmem gerekiyor. Bunu engellemek için güne 300 ML filtre kahve ile başlamak nasıl bir fikir olur? Çok yaygın bir güne başlama şekli diye biliyorum ancak bu ileride bağımlılığa dönebilir mi? Zararları var mıdır? Tecrübelilerden tavsiye almak isterim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Evde sabah erkenden kalkıp ders çalışmaya başlamak zorunda olan biriyim. Kahvaltı vb. çok vakit aldığı ve üstelik pek de canım istemediği için direkt masaya oturup ders çalışmaya başlıyorum. Oturur oturmaz odaklanamıyorum. Aynı yerlerden birkaç kez geçmem gerekiyor. Bunu engellemek için güne 300 ML filtre kahve ile başlamak nasıl bir fikir olur? Çok yaygın bir güne başlama şekli diye biliyorum ancak bu ileride bağımlılığa dönebilir mi? Zararları var mıdır? Tecrübelilerden tavsiye almak isterim.

İçtiğiniz kahve ve yanında yediklerinize bağlı ancak uzun vadede mide ve vücut için zararlı bir alışkanlık.

İçtiğiniz kahve ve yanında yediklerinize bağlı ancak uzun vadede mide ve vücut için zararlı bir alışkanlık.

Mide boşken tüketildiğinden mi mide için zararlı? Web'de filtre kahvenin sağlıklı olduğundan bahsediliyor.

Kahve bağımlısı olursanız ilerleyen zamanlarda kahve olmadan herhangi bir işe başlayamazsınız. Vücut önce kahveyi arar maalesef. Kendimden biliyorum.

Bağımlı olmamak için ne yapılmalı acaba? Vücudumun bir şeylere ihtiyacı olduğunu düşünmeye başladım.

@shush bir şeyi sürekli tüketirseniz vücut ona bağımlı olur. İlla alkol sigara vs. şey olmasına gerek yok. En basitinden 21 gün boyunca ekmek yemeyin, bir süre sonra ekmeğin yokluğunu hissetmezsiniz bile.

Ben her sabah aç karna filtre kahve veya türk kahvesi içiyorum vücuttaki toksinlerin atılmasında iyi gidiyor. Bunların dışında limonlu ılık su veya yeşil çay da olabilir.

Mide boşken tüketildiğinden mi mide için zararlı? Web'de filtre kahvenin sağlıklı olduğundan bahsediliyor.

Bağımlı olmamak için ne yapılmalı acaba? Vücudumun bir şeylere ihtiyacı olduğunu düşünmeye başladım.
Kafein bağımlısı olmaktan kaçabileceğinizi sanmıyorum.

Benim söylediğim kahve 3'ü 1 arada gibi yalnızca adı 'kahve' olan kimyasallar. Filtre kahve sevmem, o yüzden hakkında pek bir bilgim yok yalnızca tat olarak fazlasıyla acı. Boş mideye etkileri zararlı olacaktır, her sabah elma yemeyi deneyebilirsiniz belki.

Geri
Yukarı