Güneş ışığı sıvı soğutmaya zarar verir mi?

Axolty

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar, tasinacagimiz için bilgisayarı arabaya koymuştum, yanındaydım. Güneş gelmesin diye ortaya koydum. Markete gidip içecek bir şeyler alayım dedim döndüğüm de kasanın cami ısınmıştı. Acaba sıvı soğutmaya herhangi bir zarar verir mi? Sızdırma falan olmaz umarım.

O kadar sürede bir şey olmaz. Çok sarsmamaya dikkat edin yeterli. Ama haftalarca, aylarca doğrudan güneş ışığına maruz kalırsa güneşten gelen zararlı UV ışınları plastik parçalara, hortumlara, rekorlara, o-ring'lere vs zararı olabilir.

O kadar sürede bir şey olmaz. Çok sarsmamaya dikkat edin yeterli. Ama haftalarca, aylarca doğrudan güneş ışığına maruz kalırsa güneşten gelen zararlı UV ışınları plastik parçalara, hortumlara, rekorlara, o-ring'lere vs zararı olabilir.

Çölde yaşamadığın sürece bir şey olmaz.

Bir şey olmaz zaten o parçalar sıcaklıklara dayanıklı olarak üretiyor malum 80-90 üstüne çıkan kasalar var.

Arkadaşlar cevaplarınız için teşekkür ederim. Bilgisayar kasası ısınınca hemen konu açmak istedim, hızlı yazdığım için yazım hatası yaptım ve ceza yedim. Tekrardan teşekkürler 😀

Yeni konular

Geri
Yukarı