Sıvı Soğutma Sıvısı Sisteme Zarar Verir mi?

35UPGRADER36

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar G4560 işlemcimi bir süre sonra 6700K ya da 7700K ile değiştirmeyi düşünüyorum. Bir süre kule ile devam edip sonrasında sıvı soğutma düşünüyorum. Fakat bu soğutucular eğer patlarsa sıvı sisteme zarar verir mi? Verirse firma bu zararı karşılar mı? Bu soruların cevabını bilemediğim için çekiniyorum açıkçası. Net bilen varsa beni aydınlatabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Elimde Hyper 212 Evo var. Biraz da kasada yer kaplıyor diyerek ve o işlemcinin üstüne bu ağır soğutucuyu kurmak istemeyişimden.

İmzanda G4560 işlemci görüyorum. İşlemcinin iki misli fiyata sıvı soğutma almayı düşünüyorsan hakikaten iyi fantazi yaparsın. Yahu elinde 212 Evo varsa yeterlidir. Ben 4790K işlemciye kullanıyorum o soğutucuyu.
Ben K işlemci almayı düşündüğüm için şimdiden istişare yapıyorum. Madem öyle sizde durumlar nasıl yükte?

Ben Turbo Boostu kapattım. Çekirdek voltajı da elle kendim girdiğim için 4.0 GHz boşta 30° yükte 55° geçmiyor. Overclocka ihtiyaç duymadım henüz bu haliyle bile işlemci ekran kartına yetiyor.

İşlemciyi aldığın zaman soğutucuya ihtiyaç duyarsan değiştirirsin. Benim yaptığıma benzer BIOS'tan ufak ince ayar ve hava sirkülasyonu iyi kasaya elindeki 212 Evo yetebilir. Önceliği yüksek TDP'li üst seviye işlemciyi boğmayacak kasaya vermelisin.

Geri
Yukarı