Günlerdir her hesabım saldırı altında

Emir INC

Centipat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Sanatçı
Öncelikle söylemeliyim ki aslında bu konularda bilgi sahibiyimdir ama bu ay çok ilginç şeylerle karşı karşıyayım.

Yaklaşık 2-3 haftadır sanal üzerindeki her hesabım saldırı altında, phishing falan yemem ama sanırım bir trojan, RAT, keylogger, logger falan bir şey yedim. Bilgisayardan yemişim Google'ın dediğine göre. Görünürde rahatsız edici bir şey yok pop-up reklam falan makineda ama şifrelerimi yazarken keylogger var diye korkarak yazıyorum. Ya annemin birine vermesi gereken flash bellekten geldi (çünkü takıldığı makineye durmadan flash bellek takılıyor giden gelen belli değil) hatta taradım zaten trojan vardı Kaspersky, Avast ile tam tarama yaptım 2-3 şey çıktı temizledim. Birkaç gün sonra makineyı temizlerken eskiden indirilmiş bir exe dosyası gördüm boşluğuma geldi açtım meğer oyun hilesi için injectormüş o gün de aynı tam tarama yaptım 1-2 şey çıktı.

Aradan günler geçti bir gün Facebook hesabımın çalındığını annemden öğrendim. Terör örgütü paylaşımı vs. yapılmış, hesap spam yedirilmiş ceza yedirilmiş. Telefonuma mailime ne kod ne bir şey gelmiş ama hesaptaki hem telefon numarası hem mail değiştirilmiş. Kafayı yemek üzereydim. Sonra girdikleri açığı buldum ben de girdim aynı şekilde bilgileri değiştirdim. Kolayca baypass edildiği için yeni bir 2ad kurdum. Birkaç gün geçti Instagram'dan story atmışım bir Tweet'i, dedim Allah Allah yine 1 bildirim bile yok. Hemen şifre değişikliği vs. yaptım kendine getirdim hesabı. Birkaç gün sonra bugün ile beraber Google hesaplarıma vuruyorlar. Her hesaba güvenlik uyarısı gelip duruyor Allah'tan Google izin vermiyor. Şimdi makineyı baştan aşağı kontrol ettim hiçbir şey bağlı değil, Avast ve Kaspersky üzerinden tam tarama yaptım, zararlı olabilecek her şeyi sildim yuttum attım. Yine gelir diye bekliyorum şimdi, belki de bazı hesaplarım çoktan onda bile. Format atmak istemiyorum makineye ve çaresiz kaldım. Şimdi keylogger mi değil mi diye telefondan bazı phishing için hesaplar oluşturup sadece bilgisayara şifre girmeyi falan düşünüyorum acaba oraya ki bağlı diye. Sizce mantıklı olur mu veya ne yapmalıyım.

Gerçekten şu güne kadar her şeyi çözdüm arkadaşlarımın hesabıyla vs. alakalı en bilinçli insan falan diyebilirdim kendimi de nasıl bir hack tool nasıl bir trojan yediysem artık çıldırmak üzereyim 🤡.

Flashdiskler çok kolay virüs kapabilirler. Büyük bir ihtimalle zararlı bir yazılım yemiş bir flashdisk bilgisayarınıza zararlı yazılım bulaştırdı. Virüsleri silseniz bile önceden hesaplarınız ele geçirilebilir. Bunun tek açıklaması, tarayıcı üzerinde açık kalan veya şifreleri kayıtlı olan bilgilerinizin kısa sürede karşı tarafa iletilmesidir. En mantıklı çözüm, önemli dosyalarınızı yedekleyin, şifrelerinizi OnePass gibi programlarda tutun ve format atın.

Bu arada bunu yazarken Riot için giriş falan fistan diye SMS geldi oradan da vuruyorlar.

Ayrıca küçük bir şey ekleyeceğim, hepsinin giriş yeri Romanya ve belli bir şehri.

Yeni konular

Geri
Yukarı