Günlüğü 190 TL'ye çalışmak

O parayı haftalık değil günlük alması lazım. Aylık çalışsa ve haftada 1 gün tatil yapsa bile asgari ücret etmez.
Aynen öyle. Usta babasının hayrına mı öğretiyor işi ? Eleman hem yardımcı oluyor hem işi öğrendikten sonra adamın yanında çalışacak bilgili çalışan oluyor. İnsanlara kendinizi sömürtmeyin.

5 saat çalışmaya gayet güzel para bence nesi kötü dediniz anlamadım.
Abiciğim asgari maaş ne kadar ? 11.400 tl böl onu 160'a(aylıkçalışma saati) 71 tl yapıyor. Yani arkadaşın saatlik 70 tl alması lazım. İşverenin bu işten karıda herhangi bir vergi ödememesi ve sadece yoğun saatte çalıştırabileceği bir elemanı olması yani win win. Ama şimdi aylık 6000 tl'ye çalıştırdığı bir köle arkadaş sadece. Şahsen ben 5 saati 190 tl'ye çalışacağıma 1 öğün yemek yemem o kadar kar ederim zaten xd.

Abiciğim asgari maaş ne kadar ? 11.400 tl böl onu 160'a(aylıkçalışma saati) 71 tl yapıyor. Yani arkadaşın saatlik 70 tl alması lazım. İşverenin bu işten karıda herhangi bir vergi ödememesi ve sadece yoğun saatte çalıştırabileceği bir elemanı olması yani win win. Ama şimdi aylık 6000 tl'ye çalıştırdığı bir köle arkadaş sadece. Şahsen ben 5 saati 190 tl'ye çalışacağıma 1 öğün yemek yemem o kadar kar ederim zaten xd.
18 yaşın altındaysa ve aile evindeyse gayet iyi bu arada.

18 yaşın altındaysa ve aile evindeyse gayet iyi bu arada.
Abiciğim küfür ettirmeyin neyi iyi ? Tabak alıyor temizliyor gidiyor bunu 15 yaşındaki çocukta yapar 30 yaşındaki adamda yapar. Kendinizi kullandırtmayın o patron bir salak bulsa 30 yaşındaki adamı da 190 tl'ye çalıştırır.

Abiciğim küfür ettirmeyin neyi iyi ? Tabak alıyor temizliyor gidiyor bunu 15 yaşındaki çocukta yapar 30 yaşındaki adamda yapar. Kendinizi kullandırtmayın o patron bir salak bulsa 30 yaşındaki adamı da 190 tl'ye çalıştırır.
İyi hoş da 15 yaşındaki çocuk nasıl asgari ücret alsın abi?

İyi hoş da 15 yaşındaki çocuk nasıl asgari ücret alsın abi?
Kardeşim okumanızda sıkıntı mı var ?Ben diyorum ki asgari maaşın saatlik ücreti ne kadarsa part time elemanda ona yakın ücret almalı 70 tl almasın çocuk diye 60 tl alsın ama 35 tl para mı Allahını seviyorsan ? Yaptığı işin farkı ne ? O işi başka kim yapar ? Belki Üniversite öğrencisi o öğrencilerde salak değil 5 saati 190 tl'ye çalışacaklarına giderler bir bara bahşişler dışında 400 tl+yemek+içki çalışırlar. Direkt eleman alayım dese adam restoran büyük ihtimalle sadece akşam saatlerinde yoğunluğu oluyor günde 3-4 saat çalıştıracağı eleman için ayda 16.000 tl(brüt asgari çalışan maliyeti) ödemesi gerekir. Bu çocuğu ise şu an adam aylık 5700 tl'ye köle gibi çalıştırıyor.

Edit: Yani adam normal eleman tutsa aylık 16.000 tl maliyeti olacak işi bu çocuğa 5700 tl'ye yaptırıyor sizde bunun adil olduğunu savunuyorsunuz.

Geri
Yukarı