Tarlada 500 TL'ye çalışmak güzel mi?

Haftanın 5 günü çalışıyorsan iyi para. 6 gün ise yine iyi. Günlük asgari ücreti aşıyor. Her gün de çalışmıyorsundur herhalde.
Her gün çalışıyorum eve geldiğimde 2 saat uyuyp akşam elek taşıma kaldırma işi yapiyoruz tutunleri sonrasında saat 10 da eve dönüp yatıyoruz gün içinde hiç vakit kalmıyor ama zaten 1 aylık iş bu yani 12 ay yapılmıyor 40 derece sıcağın altında tanıyoruz o çok zorluyor

Aslında fazla değil hatta bana kalırsa çok az. Ayda 20 gün çalışsan 10 bin ediyor. Sigortanı yatırmaya kalksan eline bir şey kalmıyor. Asgari ücret bile etmiyor ama genç yaşlarda harçlık olması için idare eder tabi.

100 kilo adamım 186 boyum var abartma kankam ne hami
Bu işler öyle olmuyor işte, eriyip gidince, 60 yaşında sıcakta çalışmaktan zombiye dönünce çok pişman olursun.
Tarla işinde ne zamandan beri çalışıyorsun bilmiyorum ama bu iş adamın hem cebinden hem ömründen hem vaktinden çalıyor, kendi tarlanda çalışsan dediklerimi daha iyi anlarsın ama el işinde para tatlı gelir.
Bahsettiğin cüssede isen sana ağır işleri yaptırıyorlardır, vücudun genç kendin de diyorsun zorlanmıyorum diye, kendini bilmiyorsun yani normal, ham diye buna diyorum.
Ama çalışa çalışa işin sonu eklem, diz, boyun, omurilik kireçlenmesi, kifoz gibi gibi ve hatta cinsel performans düşüklüğüne kadar uzanmakta.
Davulun sesi uzaktan hoş gelir, işin özeti bu.

Bence piyasanın altı çalışıyorsunuz. İşçinin sırtından kazanıp işçiye vermeyenler umarım bir gün o duruma düşer. Size sadece şöyle söyleyeyim, İstanbulda 8 saatlik çalışan bir kominin günlük yevmiyesi 800 tl. Piyasa böyle. Her patron bunu söyler. Ama vermeye gelince kimisi 800 kimisi 450 tl verir..

Yeni konular

Geri
Yukarı