Günlük 2911 kalori almak sağlıklı mı?

Skymoonx

Centipat
Arkadaşlar 6 aydır vücut geliştirmeye uğraşıyorum 6 ay önce 57 kiloyla başladım şu an 65 kiloyum bana günlük aldığım yağ fazla gibi geldi ama yine de bilgisi olan kişilere sormak istiyorum bir degerlendirme yapabilir misiniz?
Boy 174.
Kilo: 65.
Screenshot_2023-03-12-00-01-56-845_com.fatsecret.android.jpg
Screenshot_2023-03-11-23-51-02-121_com.fatsecret.android.jpg

Eğer kasa dönüşüyorsa sorun değil ama göbek, bacak ve kol bölgesinde yumuşak yağlar olarak biriktiyse fazla yiyorsun demektir.

Arkadaşlar 6 aydır vücut geliştirmeye uğraşıyorum 6 ay önce 57 kiloyla başladım şu an 65 kiloyum bana günlük aldığım yağ fazla gibi geldi ama yine de bilgisi olan kişilere sormak istiyorum bir degerlendirme yapabilir misiniz?
Boy 174.
Kilo: 65.Eki Görüntüle 1698335Eki Görüntüle 1698337

Bu tür uygulamalar düzgün beslenme programı vermez makro olarak.
Definasyonda:
120 gram protein.
250-300 gram karvonhidrat.
50-30 gram kadar da yağ idealdir.

Bulk:
100 gr protein.
450 gr karb.
60-80 yağ.

Yetecektir.

Eğer kasa dönüşüyorsa sorun değil ama göbek, bacak ve kol bölgesinde yumuşak yağlar olarak biriktiyse fazla yiyorsun demektir.

Göbek tarafım biraz yağlandı gibi hissediyorum belim 78 cm normal mi fazla mı sizce.

Definasyonda:
120 gram protein.

Bulk:
100 gr protein.
450 gr karb.
60-80 yağ.

Yetecektir.
Yağ olarak biraz fazla alıyorum gibi geldi bana ama okadar yağlı durmuyorum göbek tarafım biraz yağlı duruyo okadar ama bundan sonra dengede tutmaya başlarım

Definasyonda:
120 gram protein.

Bulk:
100 gr protein.
450 gr karb.
60-80 yağ.

Yetecektir.
Yağ olarak biraz fazla alıyorum gibi geldi bana ama okadar yağlı durmuyorum göbek tarafım biraz yağlı duruyo okadar ama bundan sonra dengede tutmaya başlarım

Göbek tarafım biraz yağlandı gibi hissediyorum belim 78 cm normal mi fazla mı sizce.

Yağ olarak biraz fazla alıyorum gibi geldi bana ama o kadar yağlı durmuyorum göbek tarafım biraz yağlı duruyor o kadar ama bundan sonra dengede tutmaya başlarım.

Yağ olarak biraz fazla alıyorum gibi geldi bana ama o kadar yağlı durmuyorum göbek tarafım biraz yağlı duruyor o kadar ama bundan sonra dengede tutmaya başlarım.

Yağ çok fazla alıyorsunuz 100 gram fazla şeker 114 gram uçmuş zaten 350 gram karbonhidratta yulaftan piriniçten bulgardan alın böyle toparlarız bu programı protein miktarı iyi gibi belki 120 falan olabilir.

Yağ çok fazla alıyorsunuz 100 gram fazla şeker 114 gram uçmuş zaten 350 gram karbonhidratta yulaftan piriniçten bulgardan alın böyle toparlarız bu programı protein miktarı iyi gibi belki 120 falan olabilir.

Çoğunlukla tavuk pilav falan yiyorum anne yemekleri diyeyim anlarsınız zaten Fast food kesinlikle hiçbir zaman tüketmiyorum cips kola falan o tür şeylerde yok ama bende anlamadım şeker miktarı falan neden bu kadar yüksek akşam yatmadan 1-1.30 saat önce shake yapıyorum bazen hafta 2-3 gün en fazla
Shakein içinede muz, yulaf, fıstık ezmesi, süt, cicibebe koyuyorum o kadar.

Çoğunlukla tavuk pilav falan yiyorum anne yemekleri diyeyim anlarsınız zaten Fast food kesinlikle hiçbir zaman tüketmiyorum cips kola falan o tür şeylerde yok ama bende anlamadım şeker miktarı falan neden bu kadar yüksek akşam yatmadan 1-1.30 saat önce shake yapıyorum bazen hafta 2-3 gün en fazla.
Shakein içinede muz, yulaf, fıstık ezmesi, süt, cicibebe koyuyorum o kadar.

Kilo almakmı hedafimiz vermekmi almaksa kas olarakmı hem kas hem yağ olarak mı?

Dostum fazla yemek yemek fazla kas yaptirmaz, 6 aydir ugrasiyorum dedigine gore ilk 12 ay genel olarak daha hizli gelisildigini var sayarsak, yaptigin antrenmanlar adam gibiyse ve kasa hasar veriyorsan o zaman gunluk 100 kalori fazladan tuketebilrisin. Ayrica bu pogaca vs. neye gore? Tartiyor musun? Yedigin o cici bebe falan berbat vucudun icin, seker kullanimini azalt, kolesterol ucmus, 40/30/30 olarak ayarlamaya calis makrolarini. Yemegini evde yap olcuyle yap. Ne kadar enerji harcadigini bilemeyiz gunluk aktivite durmuna bagli, onun icin su kadar kalori cok mu demek manasiz. 2911 fazla mi evet kesinlikle fazla. Salonlarda insanlari cok tribe sokuyorlar, muhtemelen kalorileri dogru duzgun bile saymiyorsun. Vucudunu dinlemeni oneririm, bol bol et, tavuk, yumurta, yumurta aki, balik, ton baligi gibi urunler tuketmeye calis. Aldigin karbonhidrati pirinc, bulgur, haslanmis patates gibi kaynaklardan almaya calis. Fazla gida yiyorsun, ustelik tuketimin de berbat durumda.

Bir de bu uygulama yanlış hesaplamış olabilir diye düşünüyorum 1 trelicenin şekerini 62.44 gr demiş belki o yüzden öyle fazla geldi.

Hedefim kas kütlesi kazanmak. Aslında ilk baslağımda kilo almak için başlamıştım

Hedefim kas kütlesi kazanmak. Aslında ilk baslağımda kilo almak için başlamıştım

Bir de bu uygulama yanlış hesaplamış olabilir diye düşünüyorum 1 trelicenin şekerini 62.44 gr demiş belki o yüzden öyle fazla geldi.

Seker karbonhidrat, trilece nasil porsiyonunu tartin mi, tarsan bile tariften tarife degisiyor. Trilece cop bir gida vucut gelistirme icin yememen lazim. Evet icinde gerecekten o kadar seker vardir normal.

Yeni konular

Geri
Yukarı