Günlük 5 litre su nasıl içilir?

5lt su içmek eğer 200 kg falan değilsen senin için fazlasıyla zararlı olacaktır. Böbrekleri fazla yorar ve halsiz hissetmene neden olur. İlla içmek istiyorum diyorsan bunun için hatırlatıcı programlar var onları kullanabilirsin.

Bende iki görüşün ortasını seçiyorum ve spor yapmıyorsanız 3, yapıyorsanız 4 litre ideal diyorum. 😄
Aras hocamın dediğine göre 80 kg birisi 6 litre su içmeli, bence biraz fazla. Diğer arkadaşlarda 5 litre içersen ölürsün falan demiş onlarda baya gülünç. En ideali spor yapın ve 4 litre civarı su için, Vücudunuzun ihtiyacını kendiniz bulun.

Vücudum çok su toplamış bu suyu atman için günde 5 lt su içmen gerekiyor dediler ama ben içemiyorum çok ağır geliyor. Bunun bir taktiği var mı acaba?
Matara kullanabilirsin ya da 1.5 litrelik su şişelerinden her gün 3 tane bitirme hedefi koyabilirsin. Ders çalışırken ya da oyun oynarken - örneğin başka bir şey de olabilir - su ihtiyacını gidermek için değil azar azar birer ikişer yudum su içe içe bitirebilirsin. Eğer doktor dediyse doğrudur fakat akrabalarından söylendiyse biraz daha araştır en azından.

Bende iki görüşün ortasını seçiyorum ve spor yapmıyorsanız 3, yapıyorsanız 4 litre ideal diyorum. 😄
Aras hocamın dediğine göre 80 kg birisi 6 litre su içmeli, bence biraz fazla. Diğer arkadaşlarda 5 litre içersen ölürsün falan demiş onlarda bayağı gülünç. En ideali spor yapın ve 4 litre civarı su için, vücudunuzun ihtiyacını kendiniz bulun.

Ölürsün demedik ama fazla yorar bünyeyi halihazırda yediğimiz yiyeceklerden fazlasıyla su alıyorken fazladan 6 litre içmek belki de öldürebilir 💀

Aras hocamın dediğine göre 80 kg birisi 6 litre su içmeli, bence biraz fazla. Diğer arkadaşlarda 5 litre içersen ölürsün falan demiş onlarda baya gülünç. En ideali spor yapın ve 4 litre civarı su için, Vücudunuzun ihtiyacını kendiniz bulun.
Suyun fazlası ölümcüldür. Evet çoğu insan için 5 litre ölüm ihtimalinden konuşmak için yeterli bir doz değil ama fazla su içmekten ölen insanlar var. Daha da gülünç olan burda sorulan soru suyu nasıl içebilirim ama çoğu kişi kaç litre içilmesi gerektiğini tartıştı.

Geri
Yukarı