Günlük garsonluğa gidince kimlik istiyorlar mı?

efeekw

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Ben 17 yaşıma yeni girdim. Bir WhatsApp grubu var Ankara'daki günlük garsonluk işleri atılıyor gruba. 18 yaş altı garson pek almıyorlar. 18 yaşında olduğumu söyleyip gitsem orada parayı alırken veya girerken kimlik gösterme olayı falan var mı? Tipten vs. yakalanmam zaten çünkü yaşımdan büyük gösteriyorum.

Sigorta başlatabilmek için Kimlik fotokopisi, sicil belgesi gibi belgeler istiyorlar.

Günlük diyor

Arkadaşlar merhaba. Ben 17 yaşıma yeni girdim. Bir WhatsApp grubu var Ankara'daki günlük garsonluk işleri atılıyor gruba. 18 yaş altı garson pek almıyorlar. 18 yaşında olduğumu söyleyip gitsem orada parayı alırken veya girerken kimlik gösterme olayı falan var mı? Tipten vs. yakalanmam zaten çünkü yaşımdan büyük gösteriyorum.
hiçbir şey olmaz gidersin dersin 17 yim alırlar zaten

Sigorta başlatabilmek için Kimlik fotokopisi, sicil belgesi gibi belgeler istiyorlar.
Günlük diyor. Yevmiye usülü çalışıyor. Maaşlı sürekli çalışan değil ne sigortası :D Kimliğe bakacaklarını sanmıyorum herhangi bir belge bile istemezler tahminimce. Sen 17 yaşındaymışsın 18 yaşına girmene şu kadar ay kalmış diyerek seni almayacaklarını sanmıyorum. 16 yaşımdayım kurumsal yer olan Domino's'ta çalıştım.

Geri
Yukarı