Günlük kullanım için monitör önerisi

Bütçe
2000-4000

AliYağcı

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, laptop için 2.bir monitör almak istiyorum. Genelde dizi film izlemek için kullanacağım. Laptop ekranım 144Hz olduğu için genelde oyunları onda oynuyorum bu sebeple Hz değeri mühim değil. Pivot özelliği olursa daha iyi olur. 23inç ve üstü tercihim. Bütçe sıkıntım yok fakat 2.ekran olacağı için 2000-4000TL aralığı uygun gibi geldi bana. HDMI ile bağlayacağım. Paneller konusunda tam bilgi sahibi değilim ama genelde IPS öneriyorlar. Önerilerinizi bekliyorum.

Kusura bakmayın ben Fast IPS diye düşündüm ama möitör konusu biraz mide sancılı bir konu internetten ozellikle monitörde ölü piksel çıkabilir ki bazı firmalar 3 bazi firmalar 5 altı kabul etmiyor ışık sızması olabilir ghosting olabilir bunlar dikkate alınması gereken şeyler internetten ziyade elden almak daha mantıklı vatan gibi şirketler gözünüzün önünde test edip veriyor.

O fiyata VA pivot var ama VA paneller çok yavaş renk değiştiriyor hantallar benim bile bildiğim performanslı VA çok az. Ips olarak bir tek bunu buldum çünkü pivot stant çok ucuz bir şey değil ondan bu bütçede biraz zor. Pivot monitörler çok yaygınlaşmış değiller hala zor bulunuyorlar. Benim kullandığım modelde pivot ama onu sevsem bile önermiyorum. Bu paralara zaten ergonomi arayanda çok yok, IPS olsun stant isterse oyuncak olsun umurunda olmuyor. İkinci elde şansınızı deneyebilirsiniz.

Bu var ama pivot mu emin değilim ?

Son düzenleme:
Kusura bakmayın ben Fast IPS diye düşündüm ama möitör konusu biraz mide sancılı bir konu internetten ozellikle monitörde ölü piksel çıkabilir ki bazı firmalar 3 bazi firmalar 5 altı kabul etmiyor ışık sızması olabilir ghosting olabilir bunlar dikkate alınması gereken şeyler internetten ziyade elden almak daha mantıklı vatan gibi şirketler gözünüzün önünde test edip veriyor.
Anladım hocam. Teknoloji biraz şans işi. Şuan mağazaya gidip alacak vaktim yok pek.

Anladım hocam. Teknoloji biraz şans işi. Şu an mağazaya gidip alacak vaktim yok pek.

Peki hocam ama sonuçlara katlanıcaksınız 1 2 tane ölü pikseli iade almayacaklar bir sorun çıktıklarında buyuk ihtimal değişim yapmayıp teknik servise gönderecekler bu riskleri alıyorsanız ben bir şey diyemem.

Dizi ve film izliceksen yırtılmalar önemli bütçeyi biraz daha yükseltsen aslında güzel monitörler var.

Yeni konular

Geri
Yukarı