Günlük Kullanım İçin Sistem Önerisi

TETRAITES

Decapat
Merhaba, bu konuları bilmediğim için değerli vaktinizi almak için bu soruyu sormak durumundayım. Amacım mümkün olduğunca düşük fiyatlı bir sistem. Oyun oynamıyorum. Sadece ders çalışmak ve internette sörf yapmak için kullanacağım bir bilgisayar arıyorum çünkü şu anki bilgisayarım gerçekten yavaşladı.

İşlemci olarak AMD Athlon 200GE Vega 3 Grafik kartlı bir model seçtim ancak gerisini bilmiyorum.
Ekran kartına ve harddiske ihtiyacım yok. Şu anki bilgisayarımda kullandım.
  • 140 GB SSD
  • RAM
Başka gerekli bir şey var mı bilmiyorum. Yardımcı olursanız gerçekten mutlu olurum.
(Şu anki bilgisayarıma update yapmayı denedim ancak aynı fiyata geliyor.)

İkinci el daha mantıklı olur.

Kasa ve PSU da gerekiyor. Toplam bütçen nedir?
kasam var psu olarak 300 watt kullanıyorum şuanda. İkinci el parçalar bile olabilir. illaki güncel bir sistem olması gerekmiyor. ancak şuan kullandıgım 10 yıllık oldugu için artık güncelleriyle değişmesi gerekiyor. 1000-1200 arası. dediğim gibi güncel olması gerekmiyor 2.elde olur.
Fiyat bandınızı belirtir misiniz?
Merhaba 2. el eski donanımlar bile olabilir fiyat bandım 1000-1200

Buna benzer bir APU sistem kullanılabilir. Hem güncel bileşenler olmuş olur, hem paranızın hakkını almış olursunuz. Çok eski ürünlere yönelmeyin.
Dostum inan bana param olsa bunu alacaktım ama şuan elimin altındaki parçaları satıp öyle alacağım önerilen sistem parçalarını

Merhaba, bu konuları bilmediğim için değerli vaktinizi almak için bu soruyu sormak durumundayım. Amacım mümkün olduğunca düşük fiyatlı bir sistem. Oyun oynamıyorum. Sadece ders çalışmak ve internette sörf yapmak için kullanacağım bir bilgisayar arıyorum çünkü şu anki bilgisayarım gerçekten yavaşladı.

İşlemci olarak AMD Athlon 200GE Vega 3 Grafik kartlı bir model seçtim ancak gerisini bilmiyorum.
Ekran kartına ve harddiske ihtiyacım yok. Şu anki bilgisayarımda kullandım.
  • 140 GB SSD
  • RAM
Başka gerekli bir şey var mı bilmiyorum. Yardımcı olursanız gerçekten mutlu olurum.
(Şu anki bilgisayarıma update yapmayı denedim ancak aynı fiyata geliyor.)
Dostum kasan ve bir monitörün var ise
AMD ATHLON 200GE
A320 anakart(müşteri hizmetlerine rica et bios update yapsınlar) eski bir monitörün varsa bunu al
250W PSU %75 verimlilik(elinde bu değerlere yakın bi psu varsa onuda takabilirsin)
SSD
RAM(en iyi performans için iki adet alın)
1290TL yapıyor .

İşlemci + anakart + ramleri satıyorum. Düşünürsen görüşelim. Sahibinden.com'da ilan hazırladım dün. Yanlış kategori seçmişim onaylanmadı, düzenleme yaptım. Onaylanırsa linki atarım.

Son düzenleme:
Dostum kasan ve bir monitörün var ise
AMD ATHLON 200GE
A320 anakart(müşteri hizmetlerine rica et bios update yapsınlar) eski bir monitörün varsa bunu al
250W PSU %75 verimlilik(elinde bu değerlere yakın bi psu varsa onuda takabilirsin)
SSD
RAM(en iyi performans için iki adet alın)
1290TL yapıyor .
Merhaba şuanda kullandıgım 300 watt PSU monitör ve psu var sayıyorum. önerdiğin sistem güzelmiş. alabilirim.
İşlemci + anakart + ramleri satıyorum. Düşünürsen görüşelim. Sahibinden.com'da ilan hazırladım dün. Yanlış kategori seçmişim onaylanmadı, düzenleme yaptım. Onaylanırsa linki atarım.
Dostum merhaba aslında alabilirdim ancak adanada oturmuyorum maalesef.
Kullandıgın psu kaç watt? bu sisteme kaç watt yetiyordu

Merhaba, Adana'da güvendiğiniz bir tanıdığınız varsa gelsin test etsin elden teslim ederim. Zalman ZM-600LE 600 Watt. Ben 600 Watt kullanıyorum benim ekran kartı biraz fazla güç harcıyor. Üstüne bir de diğer bileşenler var. Hangi ekran kartını kullanacaksan ve diğer parçaların ne olacak ona göre bir hesaplama yapmak lazım. Yani sistemi kesin olarak belirledikten sonra seçmek gerekiyor.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı