Günlük kullanım ve basit oyunlar için sistem önerisi

Neo17

Femtopat
Daha fazla  
Herkese merhaba,

İhtiyaçlarıma yönelik uzun süre götürmesi adına bir PC almak istiyorum. Laptop değil, masaüstü bir model tercih ediyorum. Ve ihtiyacım olan sadece kasa.

Kullanım amacım çok basit işlemler (film izleme, müzik, MS Office vs.) ve nadiren de olsa PES-FIFA-LoL gibi oyunlar.

Kullanım amacım ve işlemlerim basit olduğundan min. 5-6 yıl kullanacağım bir sistem olmasını istiyorum. Uzun yıllar boyunca bunu kullanılabilir kılacak nedir? İşlemci midir? Anakart mı?

Örnek bu sistem hakkında düşünceleriniz nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Herkese merhaba,

İhtiyaçlarıma yönelik uzun süre götürmesi adına bir PC almak istiyorum. Laptop değil, masaüstü bir model tercih ediyorum. Ve ihtiyacım olan sadece kasa.

Kullanım amacım çok basit işlemler (film izleme, müzik, ms Office vs.) Ve nadiren de olsa pes-FIFA-LoL gibi oyunlar.

Kullanım amacım ve işlemlerim basit olduğundanmin. 5-6 yıl kullanacağım bir sistem olmasını istiyorum. Uzun yıllar boyunca bunu kullanılabilir kılacak nedir? İşlemci midir? Anakart mı?

Bütçe nedir?

Max 10 k bütçem var hocam. Ama ileriye dönük daha iyi bir işlemci ve ekran kartı takabilmeye olanak tanıyan bir anakart ve kasa yapısı olmasını istiyorum.

İşlemci olarak R7 3700X takabilirsiniz ve R9 3900 takarsınız ama R9 takmanızı önermiyorum işlemciye ayıp olur ama R7 3700X takabilirsiniz. Bunları geliştircekseniz söyledim bu sistem her oyunu açar şu anki piyasadaki.

Peki hocam bir anakartın hangi ekran kartı ve işlemciyi desteklediğini nasıl öğrenebilirim?
Anakartın kendi sitesine girerek.
Ekran kartlarında uyumsuzluk muhabbeti neredeyse hiç yok ama işlemci için bakmalısınız.
Ek olarak 10K küçük oyunlar için çok masraf. Ben olsam APU toplardım.

İşlemci olarak R7 3700X takabilirsiniz ve R9 3900 takarsınız ama R9 takmanızı önermiyorum işlemciye ayıp olur ama R7 3700X takabilirsiniz. Bunları geliştircekseniz söyledim bu sistem her oyunu açar şu anki piyasadaki.
İçindeki SSD ve PSU kötü hocam.
Herkese merhaba,

Kullanım amacım çok basit işlemler (film izleme, müzik, MS Office vs.) ve nadiren de olsa PES-FIFA-LoL gibi oyunlar.

Kullanım amacım ve işlemlerim basit olduğundan min. 5-6 yıl kullanacağım bir sistem olmasını istiyorum. Uzun yıllar boyunca bunu kullanılabilir kılacak nedir? İşlemci midir? Anakart mı?

Soğutucu, anakart ve SSD iyi değil.

Anakartın kendi sitesine girerek.
Ekran kartlarında uyumsuzluk muhabbeti neredeyse hiç yok ama işlemci için bakmalısınız.
Ek olarak 10K küçük oyunlar için çok masraf. Ben olsam APU toplardım.

İçindeki SSD ve PSU kötü hocam.

Soğutucu, anakart ve SSD iyi değil.
Hocam hiç ekrantı olmasın da istemiyorum. zaten monitörüm 1080p ne kadar zorlayabilirim ekran kartını :) ama yine de 3-5 yıl beni idare etsin istiyorum. Belki ekran kartları 1-2 yıla düşerse yükseltirim ve oyun oynamak isterim :)

Sizin tavsiye edeceğiniz bir sistem var mı ileride yükseltmeye uygun olan?

Hocam hiç ekrantı olmasın da istemiyorum. zaten monitörüm 1080p ne kadar zorlayabilirim ekran kartını :) ama yine de 3-5 yıl beni idare etsin istiyorum. Belki ekran kartları 1-2 yıla düşerse yükseltirim ve oyun oynamak isterim :)

Sizin tavsiye edeceğiniz bir sistem var mı ileride yükseltmeye uygun olan?
Hocam piyasa konusunda fikrim yok, her şey çok karıştı :D.

Arkadaşlar peki aşağıdaki gibi bir ekran kartsız sistem alsam. Malum kartlar şu sıralar cok pahalı. Ben de ucuzlayınca almak istiyorum daha güclü bir kart. O zamana kadar dandik bir 2 GB ekran kartı alıp bu sisteme taksam bi zararı olur mu ?

Böyle bir sisteme : sistem
Böyle bir kart takılsa sorun olur mu? : kart

Son düzenleme:

Geri
Yukarı