Günlük kullanım ve video render için 4000 serisi GPU gerekli midir?

• Konuyu başlatan Lemon
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 14
  • Görüntüleme 427
Kusura bakmayında ne boş konuşmuşlar yok 50 serisi kartlarla render yapılmaz masaüstüne ihtiyaç var falan. 4 senedir kurgu montajlıyorum 10 dakika 4K 60FPS düzenlenmiş videoyu Ryzen 7 4800H var iken 7 dakika. İnten i9 13900H var iken 4 dakikada export edebiliyorum. Sizler tam olarak ne arıyorsunuz RTX 4090 alınca 10 saniye demi render alacak.

Kusura bakmayında ne boş konuşmuşlar yok 50 serisi kartlarla render yapılmaz masaüstüne ihtiyaç var falan. 4 senedir kurgu montajlıyorum 10 dakika 4K 60FPS düzenlenmiş videoyu Ryzen 7 4800H var iken 7 dakika. İnten i9 13900H var iken 4 dakikada export edebiliyorum. Sizler tam olarak ne arıyorsunuz RTX 4090 alınca 10 saniye değil mi render alacak.

Ben 950M 2 GB Ekran kartına sahip laptopla çok 1080p render aldım zamanında. Yapılmaz demiyor kimse, performans alamazsın diyor. Edit kısmı da var bu işin geçişler, video oynatma kalitesi, efektler. Programı kullanırken yaşayacağın sıkıntı belki de çıktı süresinin uzamasından daha büyük bir sorun. Düşünsene 4K video editliyorsun edit yaparken Playback'de 480p izliyorsun.

Ben 950M 2 GB Ekran kartına sahip laptopla çok 1080p render aldım zamanında. Yapılmaz demiyor kimse, performans alamazsın diyor. Edit kısmı da var bu işin geçişler, video oynatma kalitesi, efektler. Programı kullanırken yaşayacağın sıkıntı belki de çıktı süresinin uzamasından daha büyük bir sorun. Düşünsene 4K video editliyorsun edit yaparken Playback'de 480p izliyorsun.
Hocam iki video CUT atan profesyonel editör oluyor :)

4050 yerine 3060 almak daha mı iyidir söylediklerinize göre? 3060'a bütçe yetiyor ama 4050'den farkını göremedim izlediğim karşılaştırma videolarında. 4050, hatta 3050'de yeter gibime geliyor ama bakalım.

Geri
Yukarı