Günlük kullanımda Kaspersky kurulmalı mı?

Sistemim yeterli diye düşünüyorum. O zaman her ihtimale karşı kuruyorum ben çoğunluğa uyarak.

16 (8x2) 3200 Mhz Ram
Ryzen 5 3400G Apu
1 TB Kioxia Exceria NVME
Gigabyte B450M-H

Sistemim bu. Kurmak için sormamın sebebi ise arka planda çalışırken oyunlarda FPS düşmesi yapar mı diye düşünüyorum.

Şimdi kızgın yemek istemiyorum ama;

Bilinçli bir kullanıcıysan Windows güvenlik duvarını bile kapatabilirsin. Fakat bilinçsizsen, veya virüs bulaşmasından korkuyorsan kullanmanı tavsiye ederim.

FPS düşmesi konusuna gelecek olursak, Sisteminizde yeterli RAM bulunmakta. Kaynak tüketimi konusunda sıkıntı yaşamazsınız pek fazla. FPS düşürse en fazla 5-10 FPS düşer.

Sistemim yeterli diye düşünüyorum. O zaman her ihtimale karşı kuruyorum ben çoğunluğa uyarak.

16 (8x2) 3200 MHz RAM.
Ryzen 5 3400G APU.
1 TB Kioxia Exceria NVMe.
Gigabyte B450M-H

Sistemim bu. Kurmak için sormamın sebebi ise arka planda çalışırken oyunlarda FPS düşmesi yapar mı diye düşünüyorum.

Kurun bence her ihtimale karşı. İnsanlık halidir dalgınlığınıza gelip bir virüslü siteye girersiniz sıkıntı olmasın sisteminiz iyiymiş zaten.

Dediğiniz şeylerin haricinde arama motoru kullanmıyorsun, wifi ağına bağlı değilsin, ağ paylaşımı açık değil, USB bellek vb. bilgisayara takmıyorsun, telefonu hiç MTP olarak paylaşmıyorsun demek ise gerek yok denilebilir defender yeterli.
Bunlardan birini yapıyorsan güvendeyim diye düşünen saftır.

Yeni konular

Geri
Yukarı